ÄRA LASE END SURVESTADA - JUHI ISE ENDA TEEKONDA

by in UUDISED, HEA TEADA JA VASTUSED KÜSIMUSTELE .

 

"Ära lase end survestada, juhi enda elu ise ja kuula enda sisemist häält. Häält, mis juhatab sind vaid õiges suunas, sinu saatuse poolt loodud tee peal!"

 

Ära lase end survestada teiste inimeste sõnade või tegude poolt. Pidevalt ma näen pealt seda, kuidas hakatakse teisi inimesi alateadlikult kopeerima. Ära lase sellel iseendaga juhtuda ja nii ehk naa oled sa kindlasti ka sellise surve ohver olnud. Võib-olla oled just täna teatud teema juures surve pärast, mitte sellepärast, et sa seda tõesti enda ellu sooviksid. Pidevalt lastakse teiste poolt tulnud survel enda elu korrigeerida ja lastakse endale teatud mõtteid pähe panna.

 

Et aru saada, millest ma sulle räägin, siis ma toon sulle mõne väga ehtsa elust enesest näite. Selleks, et sa suudaksid kaasa mõelda ja samastuda minu mõtetega.

 

Kui ma ütlen sulle "Ära lase end survestada", siis ma mõtlen seda, et sa ei laseks teiste inimeste valikuid enda valikuteks üle võtta. Sa pead ise otsustama, mis sinu ellu võiks kuuluda ja mis mil ajal peaks sinu ellu saabuma. Tihtipeale tehakse nii, et kui kuulatakse teiste mõtteid pealt või vaadatakse teiste elu kõrvalt, siis võetakse sealt malli. Seda tegelikult ei tohiks teha, kui sa võtad need enda ellu vastu ilma filreerimata, kas see valik ikkagi oleks õige või mitte.

 

Ära lase end survestada sellest, kuidas teised inimesed enda elu elavad. Ära kopeeri teiste inimeste valikuid! Ole ainulaadne, ole unikaalne, ole värviline hing, kes teeb enda valikuid iseseisvalt ja ise. Lase enda ideedel lennata ja tunneta läbi intuitsiooni, mis etapp sinu elus parasjagu on. Lähtudes sellest etapist ja luues täpselt neid teemasid enda ellu, mis sul ka reaalselt vaja on.

 

Üks näide, millisest survest ma mõtlen, on näiteks enda kodu loomine. Kodu loomine on peaaegu et iga inimese jaoks ühel või teisel hetkel oluline. See on seotud meie vajadusega ja ühel heal päeval oled sa selleks valmis. Kuid see, millal see õige aeg sinul kodu loomiseks on, seda saad sa vaid ainult läbi intuitiivse tunnetamise ära tunda. Saatus on meil kõigil erinev ja ka kodu loomine tuleb kõigil väga erineval ajal kätte. Sa võid sattuda kodu loomise juures teiste inimeste survestamise alla. Sa küsid kuidas? Lihtne! Ühel hetkel, kui kõik sinu sõbrad-tuttavad hakkavad endale kodu otsima, krunte soetama ja sellel teemal plaane tegema, siis nad mõjutavad sind. Andes ka sulle mõtteid ja viies sind surve alla. Sa hakkad enda käest küsima: "Aeg ongi käes, kuid mul ei ole isegi kaaslast veel. Kõik lähevad eluga edasi, kuid ma ei olegi veel selle peale mõelnud!". Sellega sa survestad end. Sellega sa surud enda alateadvuse nurka, öeldes iseendale, et sa ei tee enda elus õigeid samme. Surudes end nurka ja sundides end nüüd kiiremas korras kodu looma. Kuid tegelikkuses sa ei pruugi selleks üldsegi valmis veel olla. Kui sa ei ole eelnevalt selle peale mõelnud, siis on see survestamine ja sa ei tohiks sellele alluda.

 

Jäta meelde, meie saatus on unikaalne. Me ei liigu kõik ühises tempos ja ei hakka seda ka kunagi tegema.

 

Kui sa ise ei ole alateadlikult tajunud, et sa peaksid midagi tegema hakkama, siis seda sa ka ei peaks tegema. Ära lase end survestada. Seda ennekõike sellepärast, et sa ei teeks enda elus valesid samme, mis ei lõppe õnnelikult ja mis jätavad sind veel suurema surveenergia alla. Kui aeg on õige, siis sa saad sellest ise aru.

 

Kodu loomine oli üks näide, kuid näiteid võin ma elust enesest veel ja veel tuua. Üheks näiteks on armastuse leidmine, suhtes olemine. Täpselt samamoodi võib keegi sulle lähedane inimene leida üles enda eluarmastuse, ta on täis eufooriat ja õnnetunnet. Ta jagab sulle seda õnne, mida ta armumise ajal tunneb. Samal ajal kui sina oled üksik või suhtes, kus on pigem rutiin, sa hakkad ka soovima seda, mida tema tunneb. See on surve armastamisel ja seda kirglikul moel. Kui sa oled üksinda, siis sa hakkad paaniliselt soovima, et sa leiaksid ka selle heingesugulase üles. Kui sa oled suhtes, siis sa hakkad etteheiteid enda kaaslasele tegema või hakkad küsima iseenda käest, kas see suhe on ikka õige suhe. Kuid eelnevalt oli kõik selle teemaga korras, sa kas nautisid suhtevaba elu või nautisid enda suhtes olevat turvalist rutiini. Nüüd tuli surve, millega sa end kaasa lasid tõmmata. Mis on tulemus? Sa rikud enda sisemise tasakaalu, sa hakkad armastust nõudma. Kuid nagu ma olen eelnevalt öelnud, kes nõuab armastust, see armastust ei saa. Sinu sõbral on faas, kus tal oli aeg leida see "õige" üles. Kuid see ei tähenda seda, et see faas peaks ka sinul olema.

 

Et aru saada, kas sa lased end survestada või mitte, siis sa pead enda elus tekkivaid olukordi väga palju analüüsima. Iga kord, kui teiste inimeste teod panevad sulle mõtteid pähe, siis istu endaga maha. Istu maha ja küsi, kas enne teiste inimeste tegude-otsuste teada saamist sa keskendusid sellele samale teemale või mitte. Kui ei, siis ole ettevaatlik, ära lase end sellega kaasa tirida. Ole lihtsalt õnnelik teiste inimeste üle. Kui sa olid ka eelnevalt sellele mõelnud ilma mõjutusteta, siis on see saatuse poolt märk. Märk, et nüüd on õige aeg. Suhtle iseendaga, analüüsi ennast, ole iseendaga kontaktis.

 

Ühe mõtte võin ma naiste kohta näiteks öelda, kus võib tekkida väga suur ja vale surve. Tihtipeale survestatakse iseennast emaks saama, kui ümberringi teised sõbrad loovad endale perekonda. Emaks saamine on üks olulisemaid hetki ühe naise elus ja isaks saamine täpselt sama moodi. Selle jaoks peab hingelt valmis olema. Tihtipeale survestavad vanemad, sugulased ja kogu ühiskond selliseid otsuseid. Iga laps on saatuses kirjas just sellel hetkel, kus on tal soodne tulla. Kus sinu hinges on teatud asjad paigas, et ta saaks üldse oma karma ja lapsepõlve kätte. Sellist otsust, millal emaks või isaks saada, seda ei tohiks lasta teistel otsustada. Laps peaks tulema siis, kui sinu hing on temaks valmis.

 

Surve võib tulla ka materiaalses aspektis.

 

Survestatakse end paremini, uhkemini ja kaunimalt riides käima. Mitte iseenda heaolu jaoks, vaid selleks, et teistele muljet avaldada. Soetatakse paremat ja uhkemat tehnikat. Seda mitte selleks, et seda vaja on, vaid selleks, et end paremas valguses teistele näidata. Asjad ei määra ära seda, kes me oleme. Sul võib olla uhke maja, auto, luksuslik eluviis, kuid see ei tee sinust paremat inimest. Tihtipeale võisteldakse teiste inimestega enda asjadega. Igal asjal peaks olema väärtus ennekõike sinu südames. Sinu kodu peab olema kodu tundega, mitte vaid ainult uhkete elementidega. Sa pead ennekõike enda vajaduse järgi asju enda ellu tooma, mitte teistega sammu pidamiseks.

 

Tihtipeale langevad materiaalse surve alla lapsed. Lapsed, kes saavad survet teiste laste poolt. Laste poolt, kelle perekonnas on materiaalsus kõrgel kohal või kus on lihtsalt võimalusi luksuslikemaks asjadeks. Sellisel juhul see laps, kes saab sellist materiaalset survet, see tunneb, et ta ei ole nii palju väärt, kui teised. Sellisel juhul tuleb emal või isal ilusti seletada, et luksus ei muuda sind paremaks inimeseks. Sellise probleemi küüsis olevale lapsele soovitan ma Unakiidi kristalli kanda. Unakiit aitab tunda end enesekindlana ja õnnelikuna, aidates blokeerida teiste laste poolt tulenevat survet. Aidates olla unikaalne ja seda aitab saavutada Unakiit just lastel.

 

Inimesed tihtipeale lähevad kaasa teiste inimeste sildistamistega ja seda ennekõike enne seda, kui üldse endal oleks ise selle sildistatava inimesega kontakti. Minnakse kaasa survega, mitte ei otsustata ise. Kindlasti on sinu meeltes keegi, kellel on sinu poolt silt külge pandud ja sa tegelikult ei tunnegi teda. Lase iseendal otsustada, mida sa kellestki arvad ja kes missugune on. Anna ennekõike iseendale võimalus ise otsustada ja teisele inimesele vähemalt võimalus end sulle tõestada. Otsusta ise, kes milline on. Kui sa tutvud kellegiga esmakordselt, siis tunneta, mida sa tajud temas. Kas ta meeldib sulle või mitte. Ära otsusta kuulujutu või kellegi kogemuse põhjal. Usu mind, sa ise oled ka ühe inimesega ühtemoodi ja teisi inimesega hoopis teistsugune. Kõik ei peagi kokku sobima, kuid sa ei saa enne teada, kas sina või tema sobite kokku, kui sa ei ole lasknud energiatel vahetuda.

 

Serpentiin Jaad on kristall, mis aitab sul endal õppida teisi inimesi mitte sildistama ja neid arvustama enne seda, kui sa ei ole nendega isiklikult kontaktis olnud. Serpentiin Jaad aitab kaitsta sind ka sellise mõjutuse eest, mida võib keegi sinu lähedal sulle osutada, aidates sul endal otsustada, kes ja milline ta on.

 

Tihtipeale valitakse endale vale eriala ja minnakse tuttava inimesega ühte radapidi.

 

Igal ühel meist on olemas anne. Olgu selleks andeks olla arst, teadlane, kokk, oskus lastega tegeleda ehk olla lasteaiaõpetaja, oskus olla hea mehhaanik, hea insener, hea suhtleja ehk administraator või suhtekorraldaja. Igas ühes on meis miskit ja selle pead sa ise üles leidma. Sa ei leia seda üles, kui sa lased teiste inimeste valikuid enda valikuteks võtta. Igaüks peab ise avastama, kes ta selline on. Me ei tohiks mitte kunagi teisi inimesi jäljendada. See, kui sõbranna valis juuksuri ameti ja ta on õnnelik sellel teemal, see ei tähenda seda, et sinul on olemas need kvaliteedid olla juuksur. Võib-olla oled sa väga hea loomingulises käsitöös ja sa oskad luua riideid ning moodi. Karneool on see kristall, mis aitab sul üles leida sinu erialase ande, kui sa ei ole veel seda üles leidnud. Karneool toob iseseisvuse ja otsustusvõimekuse seoses isiklike erialaste valikutega.

 

Tema haigus ei ole sinu haigus!

 

Tüüpiline on see, et hakatakse endale haiguseid külge mõtlema. Selliseid haiguseid ja probleeme, millega keegi teine vaevleb. Tema haigus ei ole sinu haigus. Kuid, kui sa sellele kaua keskendud, siis sa ise lood endale selle haiguse. Karma seadus näeb ette seda, et mida kõige rohkem kardad, seda saad. Kui sa hakkad teise inimese haigust enda külge panema, siis sa ise kutsud seda haigust ligi. Tunneta ise enda keha, sinu keha on ainulaadne. Sinu kehal on omad nõrkused ja tugevused. Kuula enda keha, mitte teiste inimeste läbielatut, kui soovid teada saada, mis seisus on sinu tervis.

 

Need näited siin on ühed vähesed võimalused, kus sa võid end lasta survestada. Sellist survet võid sa ükskõik, millise teemaga enda ellu tuua. Enesekindlamaks ja iseseisvamaks saamise esimene samm on see, et sa hakkad ise otsuseid langetama.

 

Selle artikliga soovin ma sulle lihtsalt edasi anda mõtte, et sa muutuksid ise iseseisvamaks. Et sa ei laseks end teiste inimeste mõtetel, tegudel ja nende eludel mõjutada. Tuleta neid mõtteid meelde, kui sa tunned, et teiste inimeste elus toimuv paneb sulle mõtteid pähe.

 

Ära lase survel end kaasa haarata, tuleta meelde, et sinul on sinu saatus ja teistel on nende endi saatus! Saatus on unikaalne, ainulaadne, eriline! 

Uuendatud: 10.08.2017
  • PayPal
  • SWEDBANK
  • SEB

Uus klient

Loo konto

Konto loomine võimaldab Teil kiiremini tellimusi sooritada, olla kursis oma tellimuse staatusega ja vaadata oma eelmisi tellimusi.

Jätka

Registreeritud kasutaja