Pühad olgu ilusad, nauditavad ja täis rõõmu. Perekonnaga ja sõpradega koos veedetud aeg olgu lõbus ning peale pühi ei tohiks olla väsinud. Selleks, et pühi maksimaalselt nautida jagan sinuga häid viise, kuidas saad seda teha.

1. Tee palju jaksad, mitte rohkem!

Ennast ei ole mõtet kuhjata kohustustega ja ülekoormusega. Pühade ajal tehakse palju süüa ja valmistatakse kodu perekonna või sõprade saabumiseks ette. On neid, kes teevad seda suurejoonelisemalt kui teised. Kui sa soovid pühi nautida, siis takista ülekoormuse teket.

Kui oled kostitaja, siis räägi julgelt välja, kui vajad abi. Kui sa ei räägi, ei saa teised sulle abi pakkuda. Sa võid superkangelane vahel olla, kuid sa ei pea seda alati olema.

Lase endale külla tulevatel pereliikmetel või sõpradel kaasa haarata midagi, mille valmistamiseks sul aega üle ei jää. Kindlasti on midagi, millega teised saavad panustada.

Et pühi nautida maksimaalselt, siis jaga oma koormust teiste pereliikmete või sõprade vahel. Nii oled sa ise hiljem rõõmsameelsem ja parem seltskonnakaaslane.

2. Sea prioriteedid paika

Väga oluline on, et sa paneksid enda jaoks kirja tähtsuse järjekorras tegevused, et neid järk-järgult teostada. Nii ei saa tekkida olukord, kus tekib sul segadus. Alusta kõige pakilistemast tegevustest ja jäta viimasteks need, mille puhul ei ole probleemi, kui sa ei jõua neid ära teha. Vähem stressi ja rohkem korda!

3. Toitu tervislikult, et keha ja hing saaksid olla tasakaalus

Pühade ajal süüakse palju, see on traditsiooniks saanud. Süüa võib, kuid õige toit olgu laual. Kui valmistad pühadeks roogasid, siis keskendu nii maitsele kui ka tervislikkusele samaaegselt. Pole mõtet enda tervist pühade pärast rikkuda ja maitsemeeltel vaid lasta end kontrollida. Peale pühade pidamist peaksid sa elutervena end tundma, mitte vastupidi.

Hapukapsas on väga kasulik, see on meie toidulaual probiootikumina. See aitab sinu immuunsust tugevdada ja parandab seedimist. Kindlasti söö just seda. Söö ka palju juurvilju ja puuvilju, et sinu keha oleks vitamiinide ning vajalike mineraalainetega täidetud. Ära unusta ka pähkleid, nendes on palju kaltsiumit, rauda, proteiini ja kasulikke rasvhappeid. Õiged rasvad muudavad sind terveks!

4. Ole õnnelik inimeste ja tänulik kingituste üle

Kõige olulisem on pühade ajal inimesed, kes sind armastavad ja on sind omaks võtnud. Ole õnnelik nende üle, kes soovivad sinuga enda aega veeta. Ole tänulik, et oled nende armastuse välja teeninud. Kõige rohkem rõõmusta just enda lähedaste üle.

Kui saad kingitusi, siis ole tänulik ka nende üle. Ära muutu kurvaks, kui sa ei saa seda, mida ootasid. Seda, mida ootad, seda luba ise endale. Kingitused ei määra ära armastust, need olgu boonuseks armastusele. Tee ise kingitusi, kui soovid neid teha. Kui soovid, siis tee kogu südamest ja midagi, mis hingele hea on. Kingitused on kasulikud, kui need toidavad nii hinge kui ka emotsionaalset ja füüsilist keha.

5. Loo nauditav ja hea keskkond enda ümber

Põleta pühade ajal eeterlikke õlisid, viirukeid ja küünlaid. Head meeleolu aitavad luua näiteks Ingveri & Apelsini-, Kaneeli-, Sidrunmelissi-, Õuna- ja Kuuseküünlad. Loomulikult võid ka teisi küünlaid põletada. Viirukitest on hea variant Seitsme Tšakra või Salvei ja Palo Santo seguviiruk. See teeb suurt tööd selleks, et ühtki halba mõtet ei saaks peas ringi liikuda ja vaid olulisele keskendutaks.

Talihali eeterlik õli kokku segatuna Eukalüptiga aitab meele selgena hoida, eemale hoida halva tuju ja stressi. Nende õlide segu aitab ära hoida ükskõik, millist stressieenergiat. Põleta neid koos difuuseris või õlilambis.

Kui soovid enda koju nalja, naeru ja rõõmu, siis põleta Apelsini, Mandariini ja Ylang Ylangi eeterlikke õlisid. Need loovad hea atmosfääri seltskonna jaoks, aidates kõigil olla sõbralikud ja lahked. Need on Päikesepõimikut ja Sakraaltšakrat aktiveeriva toimega. Need Tšakrad vastutavad sinu õnnetunde, huumorimeele ja teotahte eest.

6. Lõbutseda ja naudi kvaliteetaega enda lähedastega

Pühade ajal on tavaliselt paljudel kiire, vaja sinna jõuda, vaja seda teha ja kolmandat teha. Võta hetk igas päevas ja lase lõbustemisel aset leida. Õnnehormooni on sul võimalik iseendal aktiveerida, viies end kokku meelelahutuse ja huumoriga. Mängi seltskonnamänge, vaata positiivse alatooniga filme või tee midagi meeldivat koos enda lähedastega.

Kui naudid pühi üksinda, siis samamoodi võid end viia lõbusate tegevustega kokku. See, et sa üksinda oled, ei tähendab seda, et sul ei tohiks lõbus olla. Muidugi peab sul lõbus olema!

7. Värske õhk on oluline!

Pühade ajal ollakse palju toas, süüakse ja nauditakse hetke. See kõik võib sinu jaoks hea olla, kuid keha ja hing vajavad ka värsket õhku ning päikest, kui seda on. Tee iga päev jalutusretk õues, mine metsa, mereäärde, külasta kodulinna või võta tass sooja teed ning naudi enda koduhoovi. Värske õhk teeb imesid, see muudab meeled selgeks, annab sulle hea enesetunde ja hoiab sinu immuunsuse tugevana. Päikesepaistelistel päevadel mine kindlasti õue, lase päikesel end tervendada. Päikesel on palju häid omadusi, selle kohta leiad pikemat lugemist SIIT.

8. Külasta enda lähedasi ja mine kadunud lähedastele külla

Perekonnaliikmete, sõprade ja teiste kallite inimeste meeles pidamine on väga tänuväärne. Mine külla, naudi kvaliteetaega ja jaga osakest enda elu nendega. Külla mine hea tujuga ja rõõmsa meelega. Mine külasta ka enda kadunud lähedasi, vii hauale küünal ja Angeliidi kristall. Angeliit aitab hoida kontakti inimestega, kes on hingetasandil. Angeliidi kristall toob hingele rahu.

Naudi, ole tänulik ja rõõmus iseenda ning teiste üle!