Pimedusel on väga palju tumedaid varjundeid ning selle mõju on tugevam, kui me arvatagi oskame. Pimedus viib meid lähemale negatiivsetele mõtetele, kehvadele harjumustele, stressile, unehäiretele ja depressioonile. Paljud inimesed ei oska pimedusega toime tulla, kuna ei märgata selle mõju meie kehale ja hingele. See neelab vaikselt meie füüsilisest ja vaimsest kehast eluenergiat - seetõttu on väga oluline täita oma elu valgusega.

Inimesed, kes elavad kaugel põhjas, nagu meie, eestlased, peavad suurema osa aastast seisma silmitsi pimeda ajaga, kus päikesevalgust on vähe, ning seda eriti sügis-talvisel ajal. Valguse puudumisega ei ole inimesed evolutsiooni käigus veel ära harjunud ja see põhjustab meile teatud tervisemuresid.

Päikesevalgus on ülioluline, see tekitab meis eluenergiat, paneb meid liikuma ja suurendab meie positiivseid emotsioone. Pime aeg aga paneb meid aeglasemale rütmile, muudab laisemaks ja tekitab positiivsete emotsioonide asemel hoopis vastupidiseid tundeid. See mõjutab paljusid, aga õnneks on ka neid, kes suudavad pimedusega paremini toime tulla. Kõik oleneb sellest, kui tugev sa vaimselt oled ja kuidas sa enda füüsilist keha toidad. See on väga oluline neile, kes elavad kaugel põhjas.

PIMEDUS VÕIB SINU UNEREŽIIMI SASSI LÜÜA

Päikesepuudus võib väga paljudele tekitada uneprobleeme. Kas sul on tekkinud küsimus, miks sa ei suuda vara magama jääda? Oled öine öökull? Või sinu energiatase tõuseb just vahetult enne õhtut?

Selle põhjuseks võib olla vähene päikesevalgus, kuna päike reguleerib meie unerežiimi. Kui päeval on palju päikest ja sa veedad õues päikese käes vähemalt tunnikese, siis läheb sinu unerežiim automaatselt normaalseks.

Päikesevalgus toodab meis teatud hormoone, mis aitavad meil end välja lülitada ajal, mil on pime, ja olla erksad, kui on valge. Pimedal ajal, kus päikesevalgust praktiliselt ei olegi, ei ole päikesel võimalik sinu unerežiimi reguleerida ja siis võibki asi käest ära minna.

Minupoolne soovitus öistele öökullidele - kui õues on veidigi päikest, siis mine õue jalutama. Vaata päikese poole ja lase enda hormonaalsel süsteemil tasakaalustuda. See on hea teraapia, mida sa saad uneprobleemidega võitlemiseks teha.

Kui päikest aga ei ole ja sa ei saa seda enda tervendamiseks kasutada, siis hoia oma magamistoas Ametüst geoodi, Lepidoliidi ja Seleniidi kristalle. Need kristallid toovad head und. Veel aitab sind ka Cytoplani looduslik unerohi Cyto-Night humalast, magneesiumist ja teistest lõõgastavatest ainetest ja Ecoshi Hea une kompleks humalast, palderjanist, Ashwagandhast. Need aitavad sul lõõgastuda, soodustavad kiiremat ja sügavamat und.

Soovitan sul lisaks lugeda ka minu artiklit "Hea uni- kuidas seda kõige kiiremini saavutada", mille leiad SIIT.

KERGE ON SATTUDA STRESSI, NÄRVILISUSESSE JA DEPRESSIOONI

Kui me oleme päikesepaistega õues, toodab päikesevalgus igas inimeses õnnehormoone. Õnnehormoon vallandub ka siis, kui hoiad oma nägu päikese poole - päike on ülim tervendaja! Päikese kasulike omaduste kohta loe lähemalt minu artiklitest, mille leiad SIIT.

Pimedal ajal ei ole võimalik saada päikese kaudu igapäevaselt üht suurt portsu õnnehormoone ja see tekitab inimestes vaikselt ning salakavalalt vaimseid probleeme.

Kas sa oled kunagi mõelnud, miks on suvel nii hea olla? Miks sa suudad Lõunasse reisides lõõgastuda ja elu vabamalt võtta? Asi ei ole soojas temperatuuris, asi on päikeses. Päike toidab sinu hormonaalset keha ja vallandab sinu jaoks kasulikke hormoone.

Päikesevalguse puudumisel on vaja oma keha ja hinge hoolikalt toita, et ükski vaimne probleem ei hakkaks sind kimbutama. Neid on väga palju, kes on pimedusele tundlikud ja lähevad kergelt tujust ära, kui suvi möödub. Päikesevalguse saad asendada D3-vitamiiniga, mis aitab sinu hormoone tasakaalustada. La Tene valikus oleva D3-vitamiinid leiad SIIT. Seda on eriti mõistlik tarbida pimedal ajal, et anda oma kehale lisajõudu, et saada pimedast perioodist üle.

Kui sa aga oled langenud stressi, närvilisuse või depressiooni ohvriks, siis on mõistlik enda ellu tuua looduslikke antidepressante. Kristallidest on antidepressandid Päikesekivi ja Oranž Kaltsiit, kanna neid kristalle igapäevaselt endaga kaasas. Samuti võid kasutada ajurveeda imeravimeid, soovitan tarbida Ashwagandhat, Rodioolat ja Bacopa Monnieri, kuna need aitavad taastada head tuju ning võidelda ka kõige raskemate emotsioonidega, mis käivad sind painamas.

Kui päike on väljas ka pimedal ajal, siis leia aega ja mine õue jalutama. Lase päikesevalgusel end tervendada. See on ülim tervendus, mida saad endale pakkuda!

PIMEDUS PANEB SIND LIIGSELT SÖÖMA

Kas sa oled mõelnud sellele, miks sa soovid sügis-talvisel ajal või varakevadel väga palju süüa? Ja just eriti rasvast ja kõhtu hästi täitvat toitu? Ja suvisel perioodil soovid süüa vähem ning kerget toitu? Asi ei ole külmas või soojas temperatuuris, tegelik põhjus on jällegi päike. Päikesevalgus aitab reguleerida sinu hormoone, mis on seotud isudega.

Päike aitab isusid vähendada ja takistab ülesöömist ning kehakaalu liigset kasvamist. Pimedal ajal, kui sa liigud õues vähe, soovid paratamatult rohkem süüa ning sellega enda päeva sisustada. Seda ikka seetõttu, et ei ole päikest, mis saaks sinu hormoone reguleerida.

Pimedal ajal ei ole mõistlik palju süüa, kuna see ei taga sulle seda energiat, millest sa puudust tunned. Tuleks süüa kergeid ja tervislikke toite, palju marju ja köögivilju. Nendest on sul võimalik saada energiat ilma lisakilodeta, samuti vajalikke vitamiine, mis aitavad tuju üleval hoida.

Päikesevalguse puudumisel ei suuda ka sinu keha kiiresti rasvu lagundada, kuna päikesevalgus aitab toetada ka neid hormoone, mis kiirendavad metabolismi. Seetõttu on väga oluline tarbida pimedal ajal D3-vitamiini, et metabolism toimiks. Liigsöömist aitavad taandada Valge Hauliit, Must Obsidiaan ja Apatiit. Põleta ka Piparmündi, Greibi ja Talihalja eeterliku õli - need vähendavad isusid ja aitavad liigsöömist pidurdada.

FÜÜSILISE KEHA NÕRGENEMINE

Päikesevalgus tugevdab inimese immuunsüsteemi ja seetõttu ollakse suvel tervemad kui ülejäänud aastaaegadel. Inimestel on suur soov rännata soojale maale, kui siin Eestis on külm. Päikesevalguse käes saad sa end laadida, enda hormoone tööle seada ning immuunsust tugevaks muuta.

Pimedal ajal võid tunda end nõrgana, oled valutundlikum ja välja võivad lüüa tõsised haigused. Väga suuresti on probleem D-vitamiini puuduses. Suvisel ajal tuleb õues veeta võimalikult palju aega, et oma D-vitamiini varusid täiendada. Kui sa aga istud ka suvel kontoris või oled siseruumides, siis jääb sul oluline D-vitamiin saamata. Kui sul ei ole võimalik sügis-talvisel ajal soojal maal reisil käia, siis kasuta Eestimaa suve maksimaalselt enda tervise jaoks ära.

Paljud autoimmuunhaigused, vähk ning teised rasked probleemid on enim levinud Põhjamaa inimeste seas. Miks? Ikka päikesevalguse puudumise pärast.

Kui sa elad põhjas, siis on lihtsalt vaja olla tark ja õppida enda keha ning hinge toitma. Seda selleks, et pimedus ei saaks sinu füüsilist ja vaimset tervist üle võtta. Füüsilist keha aitavad tugevdada korralik toitumine, vitamiinide ja mineraalide rikas menüü. Vaata kriitiliselt oma toidumenüü üle ja tee seal korrektuuri, too enda ellu neid toitaineid, millest keha võib puudust tunda.

Valgus saabugu teie hingedesse ja täitku teie meeled positiivsuse ning rõõmuga! Olge terved, teadlikud ja aidake alati iseennast, kui teie keha või hing vajab abi!

Tene Laul