Igapäevaelu võib olla kiire ja toimekas, kuid sul ning kõigil teistelgi on vaja hoida ennast tervena. Jagan sinuga üheksat väga lihtsat ning teostatavat ideed, kuidas hoida oma vaimne ja füüsiline tervis tugevana. Kasuta neid, püüa need enda ellu sisse tuua ja sa näed, kuidas stressitase muutub madalamaks ning üleüldine heaolutunne hakkab kasvama. Sa oled väärtuslik ja pead end nii ka kohtlema!

1. VEEDA VÕIMALIKULT PALJU AEGA VÄLJAS 

Kui sa oled usin töömesilane, siis ei jää sul kindlasti väga palju vaba aega, et saaksid minna välja päikest, loodust või taevatähti nautima. Küll on aga sinu enda heaolu, vaimse ja füüsilise tervise jaoks ülimalt oluline liikuda väljas. Ürita tuua igasse enda päeva vähemalt pool tunnikest, kus sa veedad aega värskes õhus. Siinkohal ma ei mõtle seda aega, kus sa liigud kodust autosse või trammi peale. Võta iseenda jaoks spetsiaalselt aega, mine välja mitte selleks, et ühest punktist teise liikuda, vaid jaluta ning naudi hetke. Kiirustamine ühest kohast teise ei ole stressileevendus. Päike mängib inimese kogu tervises olulist rolli. See aitab meil olla rõõmus, parandab unekvaliteeti ja palju muudki. Kui päevasel ajal ei ole võimalust välja minna, siis tee õhtuseid jalutuskäike. Selline rutiin toob sulle palju kasu, see on täiesti tasuta ja vaid sinu enda teha. 

2. OLE ROHKEM KOOS LÄHEDASTEGA 

Leia võimalusi, et olla võimalikult palju koos oma kallite lähedastega, pereliikmetega, kallimaga või lapsega. Kvaliteetaeg nendega on rohkem kui kulda väärt. Mida aeg edasi, seda rohkem hakkab inimene tavaliselt hindama seda, kui palju ta on minevikus veetnud aega koos enda lähedastega. Õpi sellest mõttest, leia ühiseid tegevusi ja ühenduge veelgi sügavamal tasandil. See on Sinu vaimseks heaoluks väga oluline. Mida paremini sa oma kõige kallimate inimestega läbi saad, seda tervem sa oled. Stressivaba suhe loob sinus stressivaba keskkonna. Ürita nendega olla võimalikult hea, et saada tagasi armastuse peegeldust. 

3. VÕTA AEGA, ET SPIRITUAALSELT ARENEDA 

Spirituaalne areng tähendab enda elust õppimist, õppetundide mõistmist, enda muutmist ja kõike seda, mis aitab sul hingelisel tasandil elus edasi liikuda ning areneda. Võta selle kõige jaoks aega. Külasta näiteks minu loenguid, et avardada enda mõttemaailma, või vii kodus läbi erinevaid rituaale, mis aitavad sul spirituaalset areneda. Põleta viirukeid, õlisid, küünlaid, tegele kristallidega, mediteeri, tee joogat, kasuta kristalle enesetervenduse massaažides, joo kristallieliksiire ja loe näiteks minu artikleid, mis on spirituaalse suunitlusega. Anna endale võimalus areneda, sellest on sulle väga palju kasu. 

4. KÜLASTA INIMESI, KES SIND TÕELISELT ÕNNELIKUKS TEEVAD 

Võta ühendust inimestega, kellest sa väga hoolid ja kellega ühise aja veetmine on rohkem kui hea. Täida enda elu positiivsete inimestega, kes julgustavad, motiveerivad, inspireerivad, toetavad ja aitavad sind. Lase teistel enda eest hoolitseda ja paku seda neile ka vastu. Üksinda olemine on igati vajalik, kuid kõikidel on vaja ka tuge, lähedust ning vajadus enda elu natukenegi kellegagi jagada. Õnnelikud inimesed on nakkavad ja mõjuvad sinu vaimsele ja füüsilisele kehale suurepäraselt. 

5. USALDA ENDA SISETUNNET 

Ürita saavutada iseendaga tugev ühendus, et terve sinu elu oleks lihtsam. Mida tugevam on sinu sisetunne ja mida rohkem sa seda usaldad, seda parem sulle. Kuula iseenda häält, usalda seda ja seda isegi siis, kui see, mida sa tunned, tundub ebatõenäoline. Mida rohkem sa ennast usaldad, seda parema sideme sa enda intuitsiooniga lood. Kui seda teed, suudad edaspidi ära tunnetada ükskõik millised ohud või head asjad. Sa suudad paremini otsuseid langetada ja sellest on sulle palju kasu. Intuitsiooni arendamiseks kasuta kindlasti ka kristalle. Kanna Fluoriiti, et mõista mida sinu sisemine hääl tahab sulle öelda. Fluoriit on analüüsimist parandava ja seda intuitsiooniga ühendava toimega. Ehk see aitab lahti mõtestada sisemist häält. 

6. OLE VÕIMALIKULT AKTIIVNE JA LEIA PUHKAMISEKS SOBIV HETK 

Inimesed on loodud tegutsema, liikuma ja toimetama. Pidev istumine, laisklemine või puhkamine ei too sulle head. Samas ka ainult rabamine võib sinu tervise käest lasta. Mõlemat on vaja, kuid õigel ajal. Tööta, tegutse ja ole aktiivne, kui sul on energiat. Samas leia alati päeva jooksul aega puhkamiseks ja enda välja lülitamiseks. Kui mitte varem, siis vähemalt enne magamaminekut. Laiskus süvendab laiskust ja seetõttu on ülioluline olla aktiivne. Tee vabal ajal trenni, korista kodu, käi väljas ja, kui energia otsa saab, siis maanda end meditatsiooniga või loe mõnda põnevat artiklit. Kindlasti ära lase laiskusel enda ellu tulla, see ei ole võti sinu ambitsioonide ja unistuste täitmiseks. 

7. VÕTA ENDALE ÕIGUS ÖELDA "EI" JA LOOBUDA TOKSILISEST SUHTEST 

Mida kindlasti on väga paljudel raske teha, on öelda "ei", kui seda on vaja. Luba seda endale, tee seda, kui vaja. Kui sa tõepoolest tunned, et miski ei tööta, keegi kurnab sind või miski on väga ebatervislik, siis ütle sellele kohe "ei". Ära lase end mõjutada kellegi teise arvamusest, ära tee midagi, mida keegi teine sulle peale surub. Loobu toksilisest suhtest, mis muudab sind kurvaks ja õnnetuks. Sinu vaimne ja füüsiline tervis sõltub suuresti suhetest, millega sa oled seotud. 

8. TOITU TERVISLIKULT, ET SINU VAIMNE JA FÜÜSILINE KEHA SAAKSID TERVED OLLA 

Toit on rohkem kui hea maitse ja nauding. See on sinu keha ainukene tõeline ravim. See, mida sa sööd, kas haigestab või tervendab sind. On väga palju maitsvaid toite, mis mõjuvad kehale toksiliselt. Nopi need enda menüüst välja ja asenda tervislikumate variantidega. Söö taimi ja nende orgaanilisi, ökosid ja mahedaid versioone. Anna endale vajalikku ravi, mis aitab sind tugeva ja tervena hoida. Keegi meist ei soovi haigeks jääda, kuid paljud ei mõista, et kõige suuremad haigusetekitajad võivad olla nende enda igapäevases menüüs. Soovitan sul kindlasti sellesse teemasse rohkem süveneda ja rohkem toitumise kohta lugeda. 

9. HINGA SÜGAVALT SISSE JA VÄLJA 

Õige hingamine on ülimalt oluline. Olen selle iseenda jaoks avastanud ja soovitan ka teil rohkem enda hingamist jälgida. Sügav sisse ja välja hingamine lõdvestab lihaseid ning parandab üleüldist heaolutunnet. See leevendab stressi, mis paikneb Päikesepõimikus. Kui seal on stress, siis on kogu keha stressis. See Tšakra vastutab sinu hea enesetunde eest. Kui sa oled pinges ja stressis, siis istu sirge seljaga ning mediteeri. Mediteerimise ajal jälgi enda hingamist. Keskendu vaid sellele. Hinga sügavalt sisse, seejärel välja ja tee seda vähemalt viis minutit. Seda ei ole palju palutud, kuid see on tõeliselt suure tervendava väega. Proovi seda ja sa mõistad, kui võimas on õige hingamine. 

Sa oled väärtuslik ja kõik, mis on väärtuslik, vajab hoolt ja armastust!