Kui 31. oktoobril tähistatakse Samhaini ehk surnute püha, kus välja tulevad kõik head ja halvad hinged, siis selsamal ööl vastu 1. novembrit saadetakse nõidade kalendri järgi erinevate rituaalidega ära vana aasta. Sel ajal tehtud rituaalid on sama võimsad kui Täiskuu ajal tehtud, aga Samhain erineb selle poolest, et siis aitavad neid rituaale ellu viia ja sõnumeid teele saata meid ümbritsevad hinged. Need on kaks päeva aastas, mil kõik maapealsed hinged on liikvel, ilma et me neid välja kutsuksime. Samhain on nõidade kalendri järgi aasta viimane päev ja 1. november on uue alguse esimene päev. Samhainiga tähistatakse ka sügistööde ja taimekorjamise lõppu ning minnakse üle puhkeperioodile.

1. november on terves nõiduseriigis samuti tähtis päev, kuna siis saadetakse hinged rahus tagasi nende dimensiooni. 31. oktoobril teeme nõiduseid, rituaale ja erinevaid minevikust vabastamise maagiaid, aga 1. novembril tänatakse hingesid, et nad tulid.

Samhaini ajal on hingede ja elavate maailma vaheline piir nii õhuke, et hingedega on võimalik silmast silma suhelda ja seda aega saab parema tuleviku loomiseks ära kasutada. Kui me hingedega suhtlema ja nende käest abi palume, siis on neil jõudu meid ümbritsevat muuta.


Samhaini päeval võetakse ette järgnevad tegevused:

- Tulevikuennustused uueks nõiduslikuks aastaks.

- Nõiad, spiritualistid ja telepaadid saavad kokku, et jagada üksteisele järgmiseks aastaks õpetusi.

- Kodu puhastatakse kõigest vanast, et uus aasta saaks tulla külluslik. Nõiad puhastavad oma kapid vanadest eeterlikest õlidest ja loitsudest, et teha uued maagiad.

- Nõiad loevad peale positiivseid sõnu, et nendega kokkupuutuvad inimesed saaksid jõudu terveks järgmiseks aastaks.

- Valmistatakse rituaale, mis toimivad vaid sellel ööl tehes. Üldiselt hõlmavad need rituaalid tervet aastat ja on seotud uue aasta paremaks muutmisega.

- Kõik kasvatatud taimed asetatakse kuivama, et talvisel perioodil nendest nõidusi valmistada.

- Puhastatakse Aurat, et uus aasta tuleks edukam ja külluslikum.

- Kantakse musta värvi riideid, et kaitsta end nende halbade hingede eest, kes Samhaini ajal liikvel on.

- Hoitakse koduukse või -akende ees kõrvitsaid, mille sisse on lõigatud nägu ja küünal sisse põlema pandud. See peletab eemale Musti Ingleid, kes sellel ööl liikvel on.

- Kaetakse veiniga laud ühele hingele, kellele antakse sellega mõista, et ta on rituaalide tegemisele appi oodatud.

- Tehakse lõket, süüdatakse ahjus, kaminas või pliidi all tuli.

- Küsitakse pendli või ruunide käest tulevaks aastaks sõnumeid.

- Aktiveeritakse ja puhastatakse enda une-, selgeltnägemise- või astraalrännakukristallid, et näha prohvetlikke unenägusid

- Juuakse õunamahla või piparmünditeed, et selle õhtu rituaalid paremini toimiksid.

SAMHAINI AURAPUHASTUSERITUAAL 31. OKTOOBRIKS 

31. oktoobri hommikut alustatakse puhastava tee keetmisega, et kõik vana saaks sellel päeval seljataha jäetud. Nõiduslik tee on see, mida sellel hommikul esimesena tarbitakse. Panen kirja väikese nõiatee enda retseptikogumikust:

- keeda vesi ja vala teekannu;

- raputa sinna kolm kadakamarja;

- lisa viis värskelt lõigatud ingveriviilu;

- nüüd lisa üks musta pipra tera ja pigista tee sisse sidrunimahla;

- kõige viimaseks raputa tee sisse värskeid mündilehti.

Lase nõiduslikul teel tõmmata vähemalt veerand tundi, enne kui selle ära jood. See tee aitab sinu Aural puhastuda.

Peale tee joomist põleta kodus Salveiviirukeid, Salvei eeterlikku õli või Salvei rituaalitaime, põleta ka küünlaid Seleniidist küünlaalusel või Seleniidist kristallide keskel. Seleniit ja valge küünal aitab sinu koju kutsuda kõige paremaid ja kasulikemaid hingesid, kes aitavad sinu Aural sel päeval puhastuda.

Pese oma välisukse esine sidrunimahla ja Musta Turmaliini veega.

- Selleks valmista neist kahest komponendist vee-eliksiir, hoia Musta Turmaliini kristalli veega täidetud ämbris pea tund aega ja pigista sinna terve sidruni mahl.

- Pese sellega oma kodu välisukse esine nii seest kui väljas ja viska hiljem vesi loodusesse.

See puhastusrituaal aitab 1. novembriks ette valmistada, et saaksid uue aasta uue energiaga vastu võtta.
 
Musta kassi nägemine. Mustad kassid sümboliseerivad jõudu, millel on oskus suhelda nii elavate kui ka surnutega. Kui sa peaksid Samhaini päeval nägema musta kassi, siis tea, et sind valvatakse ja kellegi hing soovib sulle teispoolsusest teateid edastada.

Ämbliku nägemisel on sama efekt, aga see toimib vaid siis, kui näed ämblikku liikumas õhtul või öösel. Seda ämblikku ei tohiks tappa, vaid hoopis tervitada, kuna see on õnne toov märk. Samhaini ajal ämbliku nägemine annab märku, et sind on uueks aastaks tulnud valvama lähedase hing. Meie kadunud kehastuvad selleks õhtuks ämblikuks. Selle putuka tapmine Samhaini ajal toob igas elu aspektis suuri pahandusi ja ebaõnne terveks aastaks.

Kodu keskel põletatakse 
Sandlipuuviirukeid ja eeterlikku õli, et kaitsta end sellel ööl tekkiva musta maagia eest.

Kantakse endaga kaasas erinevaid musta värvi kristalle nagu näiteks Musta Obsidiaani, Oonüksit või Musta Turmaliini, et kaitsta end Mustade Inglite eest ja meelitada ligi häid hingi.

Oranž, must ja valge värv on Samhainil põhilised, kuna sümboliseerivad vana maha jätmist, puhastust ja müstitsismi.

1. NOVEMBER KUI HINGEDE RAHU AEG

Kui eelmisel õhtul ja öösel sai tehtud rituaale, siis nüüd on aeg saata hinged nende dimensiooni tagasi. Selleks, et me saaksime tänada neid hingesid, kes meile eelmisel päeval appi tulid ja kellelt soovime terveks aastaks kaitset saada, tuleb neid terve päev tänada ja rahus ära saata.

- Selleks põletatakse kodus valgeid küünlaid, et anda hingedele rahu. Küünalde ümber võib raputada vaniljesuhkrut ja loorberilehti, et küünlad võimsamalt tööd teeksid. Võib põletada ka piibelehe essentsiga õlisid või küünlaid, kuna piibeleht on uue alguse, vabastamise ja hingerahu toova energiaga.

- Õhtusöögi ajal kaetakse laua äärde üks lisakoht, näidates sellega välja, et head hinged on majja teretulnud.

- Viiakse surnuaiale oma lähedastele valgeid küünlaid ja valgeid nelke, mis sümboliseerivad vabastamist. Surnuaial küünlaid süüdates kõneletakse mõtetes lähedasega, kas siis palutakse abi või tänatakse millegi tähtsa eest.

- Surnute hauale viiakse Angeliidi kristall, et anda neile maapeale kanal meie aitamiseks.

- Õhtul enne magamaminekut juuakse piparmünditeed ja uinudes soovitakse näha hinge, kes uueks aastaks sind kaitsma on saadetud.

- Meenutatakse kadunud lähedasi, võetakse välja nende pildid ja räägitakse lugusid.

- Sellel päeval ei tehta tööd, vaid arutatakse tulevikuplaane ja kindlasti ei tohi rääkida vanadest asjades. Eriti asjadest, mis tekitavad pingeid. Selle päeva sündmused näitavad sulle, milline spirituaalne aasta on tulemas.
 
Loe lähemalt Samhaini kohta artiklist "Halloween - nõiduslik Samhain."
 
Olgu maagiad ja rituaalid osa Sinu Halloweenist!