Taimedes peitub vägi, mis aitab meil terveneda nii füüsilisel kui ka vaimsel tasandil. Igal taimel on olemas enda isiklik vägi, millega see suudab meid, inimesi, aidata. Tomat on üks populaarsemaid köögivilju, mida süüakse, ja mis on väga tavaline toit meie söögilaua peal. Kui miski on nii tavaline ja lapsepõlvest saati sinu elus olnud, siis sa ei pööra sellele erilist tähelepanu. Samuti kaob sul ära tunne, et see on midagi erilist. Tegelikult on tomatid väga erilised ja väga head tervendajad. Täna räägin ma sulle sellest, kuidas tomat sinu keha füüsiliselt ja vaimselt abistab.

Maa on andnud meile kõik selleks, et me saaksime olla terved, ja sellepärast tuleb alati otsida tervist loodusandide seast. Kindlasti ei ole mitte ühelgi inimesel vaja toidulisandeid, kõik vajalik on võimalik läbi õige toitumise kätte saada. Tomatid jagavad sinu kehale väga mitmel erineval tasandil tervist ja sellepärast on kasulik tomateid enda menüüs pidevalt hoida.

Tomatid sisaldavad vitamiine, mille seas on olemas A-vitamiin, C-vitamiin, kaalium, vitamiin B6, tiamiin ehk B1, magneesium ja palju teisi vitamiine. Tomatites on palju antioksüdante, mis aitavad sul nooruslik välja näha ja mis aitavad sinu kehal terveneda. Lisaks kõigele sellele on tomat ka väga hea kiudainete allikas ja kiudaineid on sinu kehale väga vaja, et sinu keha suudaks toitaineid seedida. Kõrge antioksüdantide sisalduse tõttu aitavad tomatid võidelda vabade radikaalidega, mis omakorda aitavad takistada erinevat sorti raskekujuliste haiguste teket. Üheks selliseks on näiteks vähkkasvajate arenemine. Uuringutes on tõestatud, et tomatite söömine aitab vähendada rinnavähi ja paljude teiste vähkide tekkimise riski. Tomatid sisaldavad rauda, mis omakorda aitab sul enda verd korras hoida ja vere tervis mõjutab sinu kogu keha tervist. Tomateid on kasulik süüa ka sellepärast, et veres ei tekiks ummistusi ja selleks, et veri oleks piisavalt hea konsistentsiga - mis omakorda hoiab sind tervena. Soovitan tomateid süüa, kui sul on probleeme kehvveresusega või sinu veri on liialt paks. Kehas on ikkagi üks asi teisega seotud ja kui tomatid aitavad sinu vereringel korras olla, siis see omakorda aitab sinu südamel tervem olla. Uuringute kohaselt aitavad tomatid kaitsta ka kopsuvähi tekke eest, nii et tomateid on väga kasulik süüa suitsetajatel või tubakast loobunutel. Seda sellepärast, et tomat aitab kopse mürkidest puhtana hoida. Kuna tomatid sisaldavad A-vitamiini, siis see tähendab seda, et tomatid on väga kasulikud silmanägemisele. Tomatid hoiavad sinu silmanägemist erksana ja regulaarne tomatite tarbimine aitab ennetada nägemisprobleeme.


1. Tomatid aitavad sind noorena hoida ja abistavad sinu keha, et hoida see vähivabana.

2. Tomatid aitavad sinu verel, vereringel ja südamel terve olla.

3. Aitavad oma vitamiinisisalduste tõttu ära hoida kopsu- ja rinnavähki.

4. Tomatid parandavad silmanägemist ja kaitsevad silmadega seotud probleemide eest.

5. Kiudainete ja antioksüdantide rohked tomatid aitavad sul tervena püsida.

 

Kuid nüüd räägin ma sulle sellest, mida ma taimede kohta kõige paremini tean, ja see on taimede vaimne ning spirituaalne pool. Räägin sulle sellest, kuidas see Aurakeha tervendab ja kuidas see sinu meeleolu muudab. Kuna mulle on saatus kinkinud oskuse lugeda taimede energiat täpselt samamoodi, nagu ma oskan lugeda inimeste Aurat, mõtteid ja sisemust, siis on mul ka oskus seletada sulle taimede kasulikkust selle spirituaalses mõttes. Mul on samuti oskus tajuda taimede füüsilist tervendavat poolt ja seda ma teen nii - kui ma söön taime või võtan selle kätte, siis hakkavad minu silmade eest läbi käima nägemused, mis näitavad mulle ette seda, millisele organile ja terviseprobleemi tervendamisele on see kasulik. Lisaks sellele näen ma nägemust selle kohta, kuidas taim mõjutab Auravälja ja milline on selle taime spirituaalne vägi. Kuna teaduslikult on taimede väge palju tõestatud, siis ma uurin peale nägemuste nägemist puhtalt huvi pärast selle kohta, mida teadus on taime kohta rääkinud, ja minu nägemused on alati teaduslike tõestustega suurel määral kokku läinud. Lisaks sellele olen ma alati näinud taime väe kohta veidi rohkem ja arvatavasti on need avastamised teaduses veel tegemata. Nii nagu ma ikka olen alati olnud ühe jalaga tulevikuväravate vahel.

JUURTŠAKRA ÜKS TERVENDAJATEST ON TOMAT

Tšakrad on väga olulised ja nende eest tuleb hoolt kanda. Tšakrate tervisest sõltub see, mida me tunneme, kuidas me millessegi suhtume, milline on meie emotsionaalne pool ja milles on meile õnne antud. Tšakraid tuleb taimedega toita, et need tervena püsiksid. Lisaks taimedele tuleb Tšakrate tervise nimel ka kanda kristalle, kristallidest tehtud vee-eliksiire juua või endale kristallteraapiat teha.

Tomatid on seotud Juurtšakraga, meie kõige esimese ja alumise Tšakraga. Juurtšakra asub seal, kus algavad meie jalad. Juurtšakra on otse Sakraaltšakra all ja Sakraaltšakra asub otse naba all.

Tomateid on väga kasulik süüa neil, kellel on probleeme viljakusega, viljastumisega ja veel sündimata lapse lõpuni kandmisega. Juurtšakra on kahjustunud, kui mees või naine ei suuda last saada. See on küll seotud ka Sakraaltšakraga, kuid Juurtšakra on haigestunud siis, kui naine suudab lapseootele jääda, kuid ei suuda last lõpuni kanda. Sellel Tšakral pole siis energiat, mis aitaks rasedust tervena hoida. Kui juhtub nii, et naisel tekib iseeneselik raseduse katkemine, lapse süda jääb teatud rasedusnädalatel seisma või laps sureb sündimise käigus, siis see on märk tõsisemast Juurtšakra probleemist.  Selle Tšakraga tuleb siis tegelema hakata ehk seda peab hakkama tervendama. Üheks viisiks, kuidas Juurtšakrat tervendada, on süüa tomateid. Tomatites peitub spirituaalne vägi, mis võib aidata sellele murele lahendust leida. Lisaks soovitan kanda ka kristalli, mis aitab seda probleemi Tšakraväljas tervendada, selleks kristalliks on Punane Jaspis.

 

Punane Jaspis on väga hea Juurtšakra tervendaja, sellel on energia, mis aitab kaitsta raseduse katkemise eest, rasedusega seotud probleemide eest ja see suurendab viljakuseenergiat. Punast Jaspist on väga kasulik kanda terve raseduse vältel neil, kellel on probleeme lapse lõpuni kandmisega. Peale lapse sündi tuleks kristalli tänada ja see loodusesse viia.

Lisaks Punasele Jaspisele soovitan hoida voodi all mitut Seleniidi tükki, kuna Seleniit kaitseb samuti raseduse katkemise eest ja aitab lapsel ellu jääda, kui tal on seda elu vaja.

Tomatid tervendavad Juurtšakrat ka veidi teisel tasandil, milleks on toitumisprobleemid, liigsöömine või lausa söömishäired. Kui Juurtšakra on tasakaalust väljas, siis sa võid tunda meeletut isu kõige selle vastu, mis sinu kehale võib liiga teha, ja sul kaob täielik isu ära igasuguste tervislike toitude vastu. Juurtšakra tasakaalutu olek võib tekitada kerge tõrke isegi taimsete toitude vastu ja see suurendab isu kõige rasvase, valgurohke ning toitainetevaese toidu vastu. Tomateid süües aitavad need Juurtšakrat tasakaalustada ja sellest probleemist lahti saada, aidates suurendada isusid kõige hea ja tervisliku suhtes ning maandada valesid isusid. Väga kasulik on tomateid süüa neil, kellel on probleeme liigsöömisega, mis on üks Juurtšakra tasakaalutuse märkidest.

Tomatil on oskus Juurtšakrast eemaldada energiat, mis muudab sind kriitiliseks. Kui Juurtšakra kaotab ära oma tasakaalu, siis sa muutud teiste inimeste ja ennekõike iseenda suhtes kriitiliseks. Võib tekkida olukord, kus sa näed liialt palju halba teistes inimestes, nende tegemistes ja nende valikutes. Seda kõike soodustab tasakaalutu Juurtšakra ja seda kõike aitab tervendada tomati ning Juurtšakra-kristallide vägi.

ERINEVAT VÄRVI TOMATID

Erinevat värvi tomatitel on Tšakratele ka veidi erinev toime. Punast värvi tomatid toimivad kõige enam Juurtšakra tervendamisel. Kollased tomatid tervendavad lisaks Juurtšakrale ka Sakraaltšakrat. Tumedad tomatid on väga tõhusad Juurtšakra tervendajad ja neid ma soovitan süüa siis, kui eelpool välja toodud Juurtšakraprobleemid on väga suureks murekohaks. Rohekat tooni tomatid aitavad kõige enam tasakaalustada ja on kõige kasulikumad Südametšakrale.

MIKS SA HAKKAD ÜHTÄKKI TOMATEID SÖÖMA JA MIKS SUL TEKIB NENDE JÄRELE MEELETU ISU?

Kui sul tekib taimede suhtes isu, siis need on väga tervislikud isud ja nendele isudele peab alati järele andma ning sööma seda taime seni, kuni sa tunned, et sa vajad seda. See on kehapoolne märk, et sul on sellest taimest vaja abi saada.

Kui sul on meeletu isu tomatite järele, siis ennekõike annab sinu keha sulle märku sellest, et sul on nende vitamiinide puudus, mida see taim sisaldab. Eelpool tõin ma välja need vitamiinid, mida tomatid sisaldavad ja mis haiguste vastu tomat on.

 

Teine põhjus, miks sa tunned tomatite järele meeletut vajadust, on see, et sinu Juurtšakra on tasakaalust välja läinud ja sinu intuitsioon suunab sind õiget Tšakratoitu sööma. Järelikult on sellel hetkel sinu kehas need Juurtšakraprobleemid, mis ma eelpool välja tõin.

Kui sul on meeletu vajadus tomatite järele, siis ole hea ja söö neid seni, kuni sul saab nendest isu täis. Kui sa sööd, sööd ja veelkord sööd tomateid peale suure isu tekkimist, ning peale seda kaob isu ära, siis järelikult oled sa sellel hetkel suutnud tomati käest saada täpselt need vitamiinid ja spirituaalse energia, mida sul oli vaja.

KASVATA ISE ENDALE VÄETOMATEID

Taimedel on oskus inimese energiast võimsamaks kasvada, kui taime kasvatav inimene teeb seda täie pühendumusega. Taimedel on oskus tunnetada inimeste energiaid ja seeläbi kasvada just selle inimese jaoks. Kasvata ise endale väetomateid, mis aitavad sind tervena hoida. Kui sa hakkad ise tomatitaime kasvatama, siis ma soovitan tomatijuurte vahele lisada tükikest Punast Jaspist või poetada seda kristalli kasvuhoonesse. Punane Jaspis annab tomatitele juurde veelgi rohkem spirituaalset väge, ja kui sa sööd tomateid, mida sa oled kasvatanud Punase Jaspise kristalli peal, siis need tomatid aitavad sinu Aurakeha ja Tšakraid tervendada mitmeid kordi kiiremini. Sellisel juhul saad sa kasvatada tomateid, mis tervendavad sinu Juurtšakrat ja mis ei aita sul ainult füüsiliselt terve olla, vaid mis aitavad sinu vaimsel poolel veelgi kiiremini tervemaks saada. Tomatiseemnete muldapanekul pane mulla sisse ka tükike Punast Jaspist või lisa neid hiljem taimemulla sisse. Ühtesid ja samu Punase Jaspise kristalle võib kasutada uute tomatitaimede kasvatamisel ka järgmistel aastatel. Taimede puhul võib kasutada ka lihvimata Punase Jaspise kristalle.

Taimed toidavad meid ennekõike füüsiliselt ja seejärel vaimselt. Kristallid toidavad meid ennekõike vaimselt ja seejärel füüsiliselt. Taimede ja kristallide väge ühendades leiamegi tee tasakaaluka tervenemiseni!