Minu aastatepikkune töö inimeste tervendamisel ja õigele teele suunamisel on mulle näidanud, kui paljud inimesed kannatavad enda tehtud minevikuvigade tõttu. Aastad on möödunud, kuid süütunne ja valu ei soovi ära minna, rikkudes järsult ära ilusa päeva, tuletades meelde asju, mis on minevikus tehtud, öeldud või tegemata jäetud. Minevikukummitustest on väga keeruline lahti saada ja tervenemisprotsess ei saagi alata, kui lihtsalt põgeneda või üritada neid mõtteid enda sees summutada. Piinavad mälestused, valusad momendid - need rikuvad ära selle hetke, kus sa viibid, selle oleviku siin, mis on ülimalt oluline.

Ma kohtun pidevalt kellegagi, kelles on suur valu, millest on raske lahti saada, ja tekkinud on tunne, et see ongi võimatu. Ma tean, et see on keeruline, kuid see ei ole kõige lõpp. Süütundest ja minevikuvalust on võimalik end vabaks päästa. Selleks läheb vaja vaid sind ennast. Sina ise saad sellele lõpu teha! Tuleb lihtsalt õige taktikaga liikuda samm-sammult vabastamise poole. Täna alustades võid kunagi sellest tundest täiesti vaba olla. Kui sa ei alusta, siis polegi sellel lõppu.

Nagu mürkaine sinu keharakkudes, millest on vaja lahti saada

Negatiivsete emotsioonidega ja läbielatuga kehtib üks reegel, mis esmapilgul kellelegi loomulikult ei meeldi. Reegel on - need ei seedi ise sinu sees ära! Ütleme nii, et see on nagu mürkaine sinu kehas, mis ise ära ei tule. Sul läheb selleks vaja detoxkuuri, midagi, mis transpordiks selle sinu keharakkudest ära. Täpselt samamoodi on läbielamistega ja nende tegudega, mida sa kahetsed. Need on sinu sees senikaua, kuni sa aktiveerid nendele vastava transpordi. Aitan sul mõista, kuidas ise endale andestada!

Alustame kõigepealt sellest, mida on vaja iseendale andestada ja kuidas võivad tekkida sisemised probleemid, mis andestamist vajavad.

Oled sa kunagi:

1. Teadlikult või vihahoos kellelegi füüsiliselt või vaimselt haiget teinud? Kedagi mõnitanud, öelnud välja asju, mis teevad teisele haiget või enda lähedast vihahoos löönud?

2. Enda lähedast reetnud või petnud? Oled teadlikult suhtes oma kaaslast või abikaasat reetnud? Oled rääkinud välja väga isiklikke asju, mis teisele on ülimalt olulised?

3. Astunud üle enda loodud piiride? Teinud midagi, mille kohta sa iseendale lubasid, et sa mitte kunagi seda ei tee?

4. Klatšinud kedagi teadlikult, tehes tema mainele väga suurt kahju ja seda mingil veidral põhjusel? Olles tema peale kade või vihane?

5. Kiusanud kedagi tema välimuse või olemuse tõttu?

6. Varastanud kellegi tagant? Näiteks ideed või mõnda materiaalset asja?

7. Teinud abordi, mida sa hiljem kahetsed? Selle põhjuseks võis olla materiaalse kindlustunde puudus, kaaslase survestatud soov mitte last saada või hirm lapse saamise ees.

8. Tarbinud liialt alkoholi, rämpstoitu või uimasteid, kui lubasid iseendale, et sa nii ei tee (või enam nii ei tee), aga ikkagi tegid?

Neid näiteid võin tuua veel ja veel, kuid tõin siia välja mõned teemad, mis on väga laialt levinud. Tihtipeale, kui tullakse minu eraseansile, siis usutakse, et ainult sinul endal on kõige raskemad kogemused. Mina aga võin käsi südamel öelda, et nii ei ole. Ma kuulen väga isiklikke kogemusi ja tundeid, see on minu töö need ära tervendada. Võin öelda, et igaühel on oma isiklik lahing. On probleeme, mida tegelikult paljud inimesed jagavad, ja ka kahetsus on selliste tegude osas suur. Selle kõigega soovin ma sulle ja paljudele teistele teada anda, et te ei ole üksinda. Väga paljud inimesed kannatavad iga päev iseenda pärast, lastes minevikul end kummitada.

Mina olen selline inimene, kes üritab igas halvas situatsioonis leida midagi head ehk midagi, millest õppida, või mõista, miks see kõik vajalik oli. Ka see on minu töö - see on spirituaalne tõlgendamine. Ka süütundes on midagi head. Isegi, kui sa seda ei usu, siis on ka seal midagi head. Süütunne on selles mõttes kasulik, et see paneb sind enda tegude üle mõtlema, äratab üles vastutustunde ja enda tegude eest vastutuse võtmise. Kui sinus ei teki süütunnet, siis sa ei saa ka muutuda. See sama raske tunne panebki sind muutuma - see on ka eesmärk, miks sa süütunnet tunned. Sa tunned seda senikaua, kuni oled sellest situatsioonist õppinud. Senimaani kuni sind kummitab minevik, seni on mingi osa sinus veel lahti harutamata ja mingi osa sellest õppimata. Võta seda kui vihjet, et sa pead veel tööd tegema ja vaeva nägema. Järgmine küsimus on - kuidas ma peaksin seda tegema?

Ennekõike luba endal süütunnet tunda. Anna endale selleks luba, ära blokeeri neid mälestusi ja ära sunni neid tagasi minema sinna, kust need tulid. Võta julgus kokku, et nendega silmitsi seista. Nuta, kui vaja, nuta veel ja veel ning veel, kui tunned, et soovid seda teha. Lase emotsioonidel välja pääseda. Sinu Kurgutšakra ja Kolmas Silm on seotud mineviku seedimisega. Nutmine aitab vabastada emotsioone, mille oled Südametšakrasse kinni jätnud kõike seda alla surudes. Räägi kellelegi enda probleemist, julge tunnistada oma viga, julge välja öelda, mida sa halvasti tegid. Räägi sellest iga kord, kui see tuleb sulle haiget tegema. Leia usaldusisik, kes aitab sul enda valu väljendada. Näiteks tulevad paljud nendest teemadest minu juurde rääkima ja mitte selleks, et saada hukkamõistu, vaid selleks, et kellelegi väljendada enda sisemisi probleeme. Tee seda, see teeb sulle head!

Mida rohkem sa seda enda seest välja lased, seda väiksemaks muutub valu sinu sees ja seda lihtsam on sul kogu sellest minevikutaagast õppida. Läbi rääkimise ja probleemiga silmitsi seismise on võimalik leida õppetunde. Kui sa oma valu blokeerid ja üritad seda summutada, siis sa ei jõua kunagi selleni, et sa sellest õpiksid ning vabaks laseksid.

Ütle endale, et sa ei saa muuta minevikku, kuid sa saad muuta olevikku. Korruta seda endale, kirjuta see omale külmkapi peale, pane see endale telefoni taustapildiks. Pane see sõnum endale silmnähtavasse kohta. Korruta seda endale!

Meie aju on keerulise struktuuriga ja ühte asja ma ütlen sulle - sinu mälestused ei kao ära, neid saab vaid muuta. Sa peaksid saama mälukaotuse, et unustada. Seda suure tõenäosusega ei juhtu, seega pead muutma enda mälestusi. Keskendu sellele, et tänu sellele situatsioonile oled sa ehk parem ema/isa, parem sõber, parem kaaslane. Kui sa kordad minevikuvigu, siis lõpeta kohe ja hakka iseendast paremat inimest kasvatama.

Kuntsiit on kristall, mis aitab teha rahu minevikuga ja tehtud vigadega. Kuntsiit on spirituaalne õpetaja, aidates sul mõista, miks minevik on olnud just selline nagu ta on olnud. Aidates vabaks lasta valust, mida oled iseendale põhjustanud, ja õppida kõigest, mida oled kogenud või põhjustanud. Kuntsiit on suurepärane enesetervendaja, millelt on võimalik abi saada, kui sind painavad sisemised võitlused iseendaga.

Sinu mineviku-sina ei pruugi olla kaugeltki see, kes sa oled täna

Iseendale andestamiseks mõtle sellele, et kui sa selle vea tegid, mis sind painab, siis sa olid noorem ja sinu teadlikkus ning spirituaalne areng olid teistsugusel tasandil. Ära võrdle enda tänast võimekust minevikuga. Areng on hea ja iseenda ületamine vajalik - see ongi spirituaalne areng. Sa võid täna olla palju targem, hoolivam, tolerantsem ja armastavam inimene, kui sa olid siis. Selle vea ei teinud sinu tänane mina-isikus, see olid sina hoopis teisel tasandil. Andesta sellele versioonile iseendast, luba endale vigu ja ära korda neid enam.

Heasta kui võimalik

Ära tee samu vigu uuesti, et sa ei tunneks jälle kurbust millegi üle, mille oled juba läbi teinud. Sellepärast tulebki enda vigadega silmitsi seista, et neid mitte korrata. Tuleta endale meelde seda, mida sa ei soovi oma minevikust korrata. Kui see on näiteks enda lähedasele haiget tegemine, sõnadega kõige valusamasse kohta tähelepanu suunamine, siis ära tee seda enam. Ürita näiteks enda kõnet ja eneseväljendust parandada. Püüa tuua suhtesse rohkem armastust, loobu süüdistamistest ja loobu kritiseerimisest. Heasta see, mis tekitab süütunnet, asenda see halva teo vastandversiooniga ehk tee head. See sama aitabki sul lõpuks iseendale andestada!

Korruta iseendale - ükskõik, mida sa ka tegid, see ei peegelda sinu tõelist mina-isiksust!

Suhtle iseendaga sel teemal. Mõista, et see, mida sa tegid, võis olla tingitud paljude asjade kokkulangemisest, sinu rumalusest või hoolimatusest. Sa ei ole täna enam see, sa ei pruugi kaugeltki enam selline olla. Luba oma minevikul olla vigane, aga luba samas ka oma olevikul olla terve. Anna luba vigadele, loobu perfektsionismist, tunnista endale, et oled vigu teinud ja anna luba muutumisele. See sina seal minevikus oli teistsugune, ta on sinu vari, mitte reaalsus.

Tee mineviku vabastamise rituaali Kuu viimasel veerandil

Kuu viimane veerand on Kuufaas, mil on võimalik tegeleda enesetervendamisega ja minevikuga lõpparvete tegemisega. See Kuufaas annab sulle võimaluse iseendale andestada ja minevikukoormat vähendada.

Selle, millal on järgmine Kuu viimane veerand, leiad SIIT Kuufaaside kalenderist ja ka minu kolme nädala horoskoobist, mille leiad SIIT.

Sea suitsema Püendumuse viiruk ja aseta selle kõrvale tükike Apatši Pisarat. Pühendumuse viiruk aitab soove teele saata ja iseennast tervendada. Apatši Pisar on kannatuste kristall, mis aitab vabastada südamevalu ja terveneda ka kõige raskematest mälestustest.

Sea end mugavasse asendisse istuma, sule silmad ja keskendu valule, mida tunned. Keskendu sellele, mida sa oled valesti teinud ja mille tõttu end süüdistad, tuletades meelde seda halba, mida oled teinud. Nüüd kui sa oled selle elavalt enda ette toonud, võta kätte Apatši Pisara kristall. Hoia seda peopesas ning keskendu sellele, et sa andestad iseendale. Ütle endale, et see oli sinu mineviku-sina, mitte see, kelleks sa oled täna kasvanud. Palu andestust iseendalt, palu, et sa suudaksid vabaks lasta selle valu, mida tunned. Keskendu sellele kõigele nii kaua, kuni tunned, et oled suutnud emotsiooni ja mõtte edasi anda. Seejärel ava silmad ning lase viirukil lõpuni põleda. Samal päeval tuleb sul viia Apatši Pisara kristall metsa, enda kodust võimalikult kaugele. Sellesse kristalli kinnitasid sa oma kurbuse, valu ja kahetsuse. See rituaal aitab vähendada süükoormat ja kui vaja, siis tee seda ka järgmisel Kuu viimasel veerandil. Soovitan seda teha vähemalt kolm korda järjest.

Sa oled väärt elama, luba endal elada hetkes ja luua häid mälestusi. Luba enda mineviku-minale vigu ja andesta iseendale!