Ütlemõtlemine ja asjade suhtes ülereageerimine on ühed tüüpilisemad probleemid, mis on enamus inimeste igapäevaseks probleemiks. Tihtipeale küsitakse minu käest just sellise probleemi jaoks erinevaid kristalle ja tõepoolest kristallid on sellise probleemi korral väga kasulikud. Seda kõike sellepärast, et kristallid suudavad sinu mõtteid vaigistada ja sulle positiivsemaid emotsioone tekitada.

Ülemõtlemine tekib siis, kui sinu ülemised Tšakrad ei tööta korrapäraselt ja need hakkavad "lukku" minema. Eriliselt mängib rolli ülemõtlemise puhul Kolmanda Silma Tšakra, mis asub sul otse laubal, kulmude üleval ja juuksepiiri all. Kolmanda Silma energiatöö vastutab selle eest, kas sa oled närviline, ülereageeriv või kas sul on probleeme ülemõtlemisega. Kui sa küsid enda käest hetkel, kas sina oled ülemõtlemise küüsis ja kui selleks vastuseks on "jah", siis tea seda, et sinu Kolmanda Silma Tšakra ei tööta. Kui ei tööta see Tšakra, siis ei suuda sa ka enda intuitsiooni õieti tajuda, asju ette näha ja ka unenäod võivad olla väga segased ning raskesti lahti analüüsitavad. Seega ülemõtlemine pidurdab sinu spirituaalset arengut. Ülemõtlemine ja intuitsioon ei suuda käia käsikäes - kui on üks, siis ei ole teist.

Miks tekib ülemõtlemine?

Sa hakkad ülemõtlemisega tegelema, kui sa oled eelnevalt liialt vähe kuulanud enda intuitsiooni ja sa ei ole liikunud/tegutsenud oma sisetunde järgi. Kolmas Silm töötab siis, kui me kuulame iseenda keha ja hinge. Järelikult sa ei ole seda teinud pikka aega, võib-olla oled sa märke osanud lugeda, kuid sa ei ole kuulanud iseennast. Sellisel juhul blokeerib Kolmas Silm enda energia ja hakkab tasapisi kinni minema. Nüüd on kaks võimalust, kas sa üritad end kuulata ja tegutseda enda sisetunde järgi kohe, et ülemõtlemist mitte väga sügavale lasta. Või teine võimalus on see, et sa langed auku, milleks on pidev ülemõtlemine. Sellest areneb edasi ülereageerimine ja närvilisus.

Seega, kui sa oled kimpus ülemõtlemisega, siis võid sa ainult iseenda poole näpuga näidata ja öelda, et ma olen selles ise süüdi. Kui sa oled ise endale midagi põhjustanud, siis lahenduse saad ka ainult sina endale anda. Seega tegutsema ja ülemõtlemisest vabanema!

Värskelt tekkinud ülemõtlemise probleem

Kui sa oled tavaliselt enesekindel enda tegemistest ja sa oskad väga hästi otsuseid vastu võtta ning järsult on sind tabanud ülemõtlemise probleem ning otsustusvõimetus, siis sellisel juhul on sul võimalus väga kiirelt sellele ka lõpp teha.

Selleks, et äsja tekkinud otsustusvõimetuse ja ülemõtlemise probleemi blokeerida, mõtle hästi järgi, mis on see, mida sinu süda ütleb, mitte mõistus. Mõistust ei tohi sellel hetkel kuulata, kuna sa saad valet informatsiooni iseenda käest. Sa pead tunnetama südamega ja kui sa isegi ei suuda reaalselt endale ette kujutada, et see võib "tõde" olla, mida süda ütleb, siis sellest hoolimata usu enda südant ning tegutse selle ajanedil. Kui sa kuulad enda reaalset mõtlemisviisi, faktidel põhinevat mõtet - siis sa põrud ja langed sellesse ülemõtlemise auku. Seega ole julge, riski ja usu südant. Mul on selle kohta alati öelda, et mitte kunagi ei tohiks usaldada loogilist mõtlemist meie enda elu puudutavate küsimuste korral. Alati tuleb kuulata, mida hing ütleb, seal on kõik vastused olemas.

Kui sa tunned, et sa oled sisenemas sellisesse faasi, kus sinu enesekindel otsustusvõime ja oskus näha asju selgelt on hakanud ära kaduma, siis soovitan sul teha järgmist:

- Et blokeerida ülemõtlemise süvenemist, soovitan ma kanda sul sellist kristalli nagu on Lumikvarts või Kuukivi. Need kaks kristalli blokeerivad kiirelt ära nõrga energia, mis ei ole väga sügavale Kolmanda Silma energiakanalisse veel juurdunud. Soovitan kanda neid kristalle talismanina kaelas või kõrvarõngastena, et need kiirelt jõuaksid õigesse Tšakrasse enda energiat edasi andma. Meestele soovitan ülemõtlemise puhul kanda kaelas sellist kristalli nagu Leopardjaspist.

- Ookeani Jaspis on selline kristall, mis aitab lahti saada ennastohverdavast mõtteviisist, liigsetest enesekriitilistest mõtetest, enese šaboteerimisest, liigsest ärrituvusest, negatiivsest suhtumisest. See on hinge tervendaja, mis annab sulle võimsa väe enda ülemõtlemise ja ülereageerimise probleemist vabanemiseks.

- Kindlasti peaks hakkama koheselt endale nädala pikkust taime kuuri tegema. Selliste taimedega, mis vabastavad Kolmanda Silma Tšakrast segavaid energiaid, mis tekitavad ülemõtlemist. Ma soovitan kindlasti nädal aega järjest süüa mustikaid, et tervendada seda energiakanalit. Lisaks mustikatele võiksid kasutusele võtta ka laimi vee ja baklažaani. Laimi pigista klaasi sisse ning joo seda vett ühe korra päevas, et blokeerida segavate energiate tekkimine ära. Mustikas tervendab samal ajal ja baklažaan on taim, mis aitab ülemõtlemist asendada intuitsiooniga ning enesekindla oskusega otsuseid vastu võtta. Kui sul on probleeme ülemõtlemisega, siis kindlasti proovi need taimed ära ja lisaks proovi blokeerida enda negatiivseid mõtteid läbi selle, et sa üritad koheselt asuda mõne teise teema peale mõtlema.

- Soovitan teha enda Aurale puhastust Salveiga ja seejärel Palo Santoga. Loe nende mõlema taime kohta artiklit, kus ma olen ka kirja pannud, kuidas nendega enda energia puhastust teha. Kui sa tegelikult kasutad neid taimi regulaarselt, siis need blokeerivad kiirelt ülemõtlemise tekkimise ja sa ei pruugi arugi saada, et need ei lase sul olla närviline ning emotsionaalselt problemaatiline. Seega nende rituaalitaimede regulaarne kasutamine on väga kasulik!

Kuidas mõjutab pikalt kestnud ülemõtlemine sinu elu?

Ülemõtlemine, mis on kestnud juba päris pikka aega ja mis on jätnud juba närvilise jälje sinu hinge, vot sellest on palju raskem lahti saada. Sellist ülemõtlemist vabastab sinu meeltest vaikselt, kuid sa pead tegutsema kindla sihi ja järjepidevusega, sellisel juhul sa saad ka sellest lahti.

Pikaajaline ülemõtlemine tekitab närvilisust, pinget ülaseljas, pinges/turses lümfe, lümfivalusid, intuitsiooni puudulikkust, negatiivset intuitsiooni ehk valesid nägemusi ning tunnetust, võib avada Auravälja ning tekitada energia lekkeid, võib viia luupainajateni ja vihahoogudeni. Seega väga suur hulk probleeme, mis ülemõtlemine võib lõpuks sinu elus avada ja see annab ka veelgi suurema põhjuse sulle selleks, et sellele kiirelt lõpp peale teha.

Pikaajaline ülemõtlemine võtab ära sul oskuse enda elus õiged samme teha, blokeerib sinu tee õnneni ja aitab sul maha magada väga palju häid võimalusi. Seda kõike sellepärast, et sa lihtsalt ei julge õigeid samme enda elus teha, sa ei julge kohe ühtegi sammu lõpuks teha. Peale selle hakkad sa iseendale haigusi külge mõtlema ja seda sama hakkad sa tegema ka enda jaoks kallitele inimestele. Sealt edasi võivad tekkida paanikahood ja ärevushäire. Need kõik probleemid on seotud Kolmanda Silma Tšakraga ja sellele kõigele tuleb lõpp peale teha enne, kui asjad on väga sügavale juurdunud.

Seega jagan sulle mõtteid, näiteid ja soovitusi selle kohta, kuidas järk-järgult väga pikaajalisest ning raskekujulisest ülemõtlemise-ülereageerimise probleemist välja tulla.

SAMMUD, MILLEST PEAKSID ALUSTAMA:

1. VABASTA NEGATIIVSED MÕTTED

Ennekõike pead sa ise endale teadvustama seda, et kõik mõtted ei ole mõtlemiseks. Kui sa oled ülemõtlemise küüsis, siis tea seda, et 90% sinu negatiivsetest mõtetest ning arvamustest ei vasta tõele. Kui sul on probleeme ülemõtlemisega, siis Kolmanda Silma Tšakra saadab sinu hinge valet informatsiooni ja valet arvamust. Teadvusta endale, et sa pead blokeerima negatiivseid mõtteid. Kui hakkad negatiivselt millessegi suhtuma, reageerima ja midagi kartma, siis leia endale tegevust. Tegevus, mis aitab mõtted mujale viia. Jäta meelde, sa ei saa paraneda, kui sa ise ei proovi negatiivseid mõtteid blokeerida. Kui sa hakkad neid blokeerima, siis saab tervenemine algust teha. Jäta meelde - karma seadus näeb ette seda, et kui sa midagi tahad, siis sa pead ise esimese sammu tegema.

2. TOIDA KOLMANDAT SILMA ÜLEMÕTLEMIST BLOKEERIVATE TAIMEDEGA

Ülalpool tõin välja nõrga ülemõtlemise puhul selle, et tuleks nädal aega järjest süüa mustikaid, juua laimi vett ja süüa ka baklažaani. Seda võid sa teha ka siis, kui sul on väga sügav ülemõtlemise-ülereageerimise probleem. Lisaks sellele soovitan ma juua musta teed ja seda puhtal kujul. Puhas tähendab seda, et sa jood seda ilma lisaaineteta ning lisamaitseteta. Hakkad jooma puhast musta teed. Must tee on see, mis parandab sügavale juurdunud ülemõtlemise probleemi ja aitab väga katkisel Kolmanda Silma Tšakral tervemaks muutuda. Soovitan sul musta tee enda menüüsse mitmeteks nädalateks võtta ja kindlasti ära lõpeta selle joomist enne, kui sa pole tulemust näinud. Taimedega on nii, et need reageerivad meie kehas aeglasti ja selle inimese kehas veel eriti aeglasti, kes ei ole väga suur taimete sööja.

Peale musta tee joomist ürita enda vee joomist suuremaks muuta. Mida rohkem sa vett jood, seda kiiremini töötavad ülemised Tšakrad. Vesi on väga oluline element meie spirituaalse tervise juures, seega laimi vesi või puhas vesi võib olla samuti sinu probleemi lahendaja. Kindlasti ei tohiks juua poest soetatud maitsestatud vett. Kui jood vett, siis joo seda puhtalt või tee ise endale taimedega maitsevett.

Lisaks sellele võta enda menüüsse päevalille seemnete söömine, lisa seda igale poole toitudesse ja söö seda kasvõi hommikuti lihtsalt sisse. Päevalille seemned suudavad ergutada ülemiste Tšakrate tööd ja päevalille seemned aitavad Aurast välja "lagundada" neid probleeme, millest ülemõtlemine on tingitud.

3. TÄIDA ENDA KODU KRISTALLIDEGA JA ENDA HING SAMUTI

Seda juttu kirjutama asudes mainisin ma ära selle, et kristallid on sellise probleemi puhul ülimalt kasulikud. Tõepoolest on! Kristallidega on kõige lihtsam blokeerida ülemõtlemist ja seda saab nendega ennetada. Selleks, et need aitaksid sul väga tõsisest ülemõtlemise probleemist vabaneda, selleks tuleb sul lihtsalt kristallidega tegeleda.

Soovitan sul enda koju tuua Seleniidi küünlaaluseid ja nende sees küünlaid põletada. Täpselt sama moodi aitab sinu emotsionaalset seisu parandada Fluoriit ja ka sellest soovitan ma leida enda koju sobiliku küünlaaluse. Küünlaalused töötavad tänu tule väele väga kiiresti ja tervendavad sinu kodu energiat. Kui sinu kodus ei ole segavaid energiaid, siis sa suudad ise kiiremini tervemaks saada. Lisaks sellele soovitan sul enda voodi kõrvale luua stressi leevendavate kristallide komplekt. Võta mõni ilus alus-kandik või karp, mille sisse hakkad koguma stressi kristalle. Isegi, kui sa ühel päeval saad ülemõtlemisest lahti, siis need aitavad edaspidi sind eemale hoida närvilisusest ja ülemõtlemisest. Kõik stressi leevendavad kristallid leiad SIIT.

Soovitan väga tõsise ülemõtlemise-ülereageerimise puhul kanda sellist kristalli nagu Sinine Kvarts. See on üks parimaid probleemide likvideerijaid selle teema juures. Seda kanna ehtena ja lisa see kristall kindlasti ka enda voodi alla, Ingli kristallide komplekti või aseta see voodi kõrvale. Lisaks Sinisele Kvartsile soovitan ma kasutada ka enda kristallehetes erinevaid Fluoriite. See on kristall, mis viib sinu mõtteid negatiivsetelt mõtetelt ja muredelt eemale. Aidates sul keskenduda pigem asjade lahendamisele, mitte endale hirmude tekitamisele.

4. PUHASTA KORRAPÄRASELT ENDA KODU ENERGIAT

Tegele pidevalt viirukite, rituaalitaimede ja küünalde põletamisega. Tee see enda jaoks tavapäraseks rutiiniks. Igasugune taim, mida viirukina või rituaalitaimena põletad, aitab vabastada mingil määral sinu energiast stressi ning aitab erinevaid blokaade avada. Sama moodi aitavad küünalde põletamised.

5. SEA ENDALE OTSUSTAMISEKS AEG JA OTSUSTA KIIRELT

Kui sul on väga suur probleem sellega, et sa mitte kuidagi ei suuda ära otsustada ehk otsuseid langetada, siis sea selle tegemiseks piiranguid. Otsustama sa pead kindlasti, otsustamata jätmine süvendab Kolmanda Silma probleeme. Seega sa pead kiirelt reageerima, ära küsi teistelt abi, nemad ei tea, mis sinu elu jaoks on õige. Nad ei tunne sinu saatuse raamatut - jäta see meelde! Seega, kui sa isegi ei oska otsustada, siis küsi südamelt ja tee kasvõi suure hirmuga otsus ära. Ükskõik, milline otsus ka ei ole, see avab Kolmandat Silma ja leevendab ülemõtlemise probleemi. Tead miks? Seda sellepärast, et kui sa soovid, et sinu Kolmanda Silma Tšakra töötaks, siis sa pead olema kiire otsustaja ja see kiire reaktsioon avab selle kanali, see käib kõigi pihta.

6. LEPI SELLEGA, ET SA EI SAA KÕIKE KONTROLLIDA

Ülemõtlemise probleemi juures on see, et kellel on see probleem, tunneb, et kõik otsused peavad olema kindlad. Kõik peab olema kontrolli all! Tegelik elu näitab aga seda, et me ei suuda ega meil ei ole ka võimu, et kõike kontrollida. Seega sa pead vabamalt võtma. Vabasta enda kontrollimise vajadus. Kui sa tunned, et sa ei ole "kontrollija", siis usu mind, tegelikult sa ikka oled küll. Vastasel juhul ei oleks sul probleeme ülemõtlemisega ja sellest tekkinud närvilisusega - eksole!

7. SELEKTEERI ENDA PROBLEEME

Jälgi iseenda mõtlemist, jälgi mille peale sa mõtled ja mille suhtes sul mured on. Jälgi seda sellepärast, et sa saaksid välja noppida nende probleemide seest need probleemid, mida sa suudad lahendada. Need, mida ei suuda, need jäta sinnapaika. Mida aga suudad lahendada, siis nendele hakka lahendusi leidma ja hakka tegutsema. Senimaani, kuni sa ei tegutse, senimaani lahendust ei tule ja senimaani, kuni sa ei selekteeri enda probleeme, senimaani sa suurendad nende probleemide hulka.

8. ÜLEMURETSEMISEGA SAADAD ISEENDALE JA TEISTELE PROBLEEME KAELA

Nüüd on see koht, kus ma soovin sind veidi "raputada" ja jalgadega maa peale tagasi tuua. Karma seadus näeb ette seda, et mida sa kõige rohkem kardad, seda sa ka saad. Seega sa pead endale teadvustama, et ülemõtlemisega ja ülemuretsemisega tekkinud mõtted saadad sa enda seest soovina teele. Üldiselt kardab ülemuretseja, et tema endaga midagi juhtub või tema jaoks kalli inimsega midagi juhtub. Mida kardad, seda saad! Seega vali mida mõtled.

9. LOE, MIDA MA KIRJUTAN...

Kui sul on probleeme ülemõtlemisega ja sa tahad lahti saada enda negatiivsetest mõtetest, siis tegele hinge rikastamisega. Loe minu artikleid, kui sulle need meeldivad, siis need inspireerivad sind igas aspektis elu vabamalt võtma, negatiivsusest vabanema ning kõike muud. Ülemõtlemist aitab blokeerida iseenda inspireerimine ja üheks selliseks võimaluseks on lugeda midagi, mis on seotud hinge sügavama tähendusega. Seega ma aitan sind, sina lihtsalt toeta minu soovi sind aidata ja võta sellest enda jaoks maksimum.

Vabasta mõtted, mis ei kuulu mõtlemisele ja teadvusta endale seda, mida mõtled. Ole iseenda juht, ära lase negatiivsetel mõtetel end juhtida!