Kõik kristallid omavad erilisi sõnumeid ja neid ei saa kasutada mitte ainult enda Aura tervendamiseks, vaid nende energiate kasutamiseks on mitmeid erinevaid viise. Üheks võimaluseks on kristallide käest prohvetlike sõnumite saamine.

Et alustada kristallidega ennustamist, peaksid esmalt korda seadma enda Aura. Seejärel saad hakata tasa ja targu looma ennustamise komplekti.

Selleks, et alustada ennustamist, soovitan ma siiralt teha sul algust iseenda Aura tervendamisega, alustades Tšakrate tervendamisest. See, kuidas Tšakraid tervendada, on tegelikult lihtne. Selleks kanna endaga kaasas kristalle, mis tervendavad erinevaid Tšakraid. Näiteks, kanna Roosa Kvartsi talismani endaga, et tervendada Südametšakrat või kanna käe peal Punast Jaspist, et tervendada Juurtšakrat. Kirjutan pea kõikide kristallehete või kristalli artiklite juurde Tšakrad, mida üks või teine kristall tervendab. Tšakrate tervendamine on ülioluline selleks, et sinu ülemised Tšakrad oleksid avatud ennustamistele ja prohvetlikele nägemustele.

Peale Tšakrate tervendamist kanna endaga igapäevaselt kaasas vähemalt ühte intuitsiooni tugevdavat kristallehet, et pidevalt anda enda Aurasse sinist valgust. Sinine valgus avab ülemised Tšakrad nägemustele ja õigetele vastustele ennustamise ajal.
Peale igapäevase Tšakrate tervendamise ja intuitsiooni edendamise on sul kristallidega ennustamise juures vaja teada järgmist:

1. Kristallidega ennustamiseks läheb sul esmalt vaja vähemalt 11 põhikristalli ja hiljem saad täpsemateks vastusteks juurde tuua lisakristalle.

11 ennustamise põhilist kristalli:
- Mäekristall
- Roosa Kvarts
- Ametüst
- Sodaliit
- Roheline Aventuriin
- Ahhaat
- Tsitriin
- Suitskvarts
- Granaat
- Oonüks
- Must Turmaliin

2. Sul tuleb luua endale isiklik kristallide ennustuskott. See võiks olla pisut suurem, et sa saaksid ajapikku sinna uusi ennustuskristalle juurde lisada. Kott võib olla täpselt selline, mis sulle meeldib.

3. Ennustuskristalle lisatakse peale põhikristalle järk-järgult ükshaaval selleks, et sa saavutaksid täieliku sideme uue ennustuskristalliga.

4. Mida rohkem sa harjutad nendega ennustamist, seda sügavamaks muutub ühe ennustuskristalli sõnum ja seda võimsamalt hakkavad need sinuga töötama.

5. Ennustamine on lihtne, aga sa pead meeles pidama, et kristallid annavad tingimusteta - seega vastavad nad küsimustele, mis on südamest tulnud ja ei reageeri absoluutselt mitte ühelegi ahnele küsimusele.

6. Kristallidega ennustamisel küsitakse enda mõtetes üks konkreetne ja lihtsasti sõnastatud küsimus. Seejärel võetakse VASAKU käega ennustuskotist üks kristall ja tõlgendatakse selle sõnum vastuseks. Nii lihtne see on, aga see vajab harjutamist, pühendumist ja eeldab seda, et sa tegeled pidevalt enda spirituaalsuse arendamisega.

7. Kui ennustamisega ei tegeleta, hoitakse ennustuskotti alati enda magamistoas, et kristallid saaksid pidevalt sinu Auras eksisteerida.

8. Ennustuskotti tuleb hoida Ametüst geoodi lähedal, et kotis olevatel kristallidel ei kaoks ära energia ja jõud.

9. Ennustuskristalle laetakse aeg-ajalt Kuu valguse käes, puhastatakse Lavendliviiruki või -küünlaga (soovitan jälgida Kuu seisusid ja selle järgi ennustuskristalle puhastada).

10. Ennustuskomplekti loomisel hoitakse kristalle 10 päeva enda voodi all, enne kui neid kasutama hakatakse. Veel parem oleks, kui komplekt oleks võimalusel koguaeg voodi all. Kui põhikomplekt on koos, siis uue kristalli lisamisel puhastatakse alati Lavendli essentsiga kõik kristallid ära. Puhastamiseks laske küünlal/viirukil põleda kristallide keskel.

11. Ennustuskristalle ära lase mitte kunagi teisel inimesel puudutada ja kui nii juhtub, siis puhasta need alati ära.

12. Kristallidega õpi esialgu iseendale ennustama ja seejärel teistele, vältimaks seda, et kristallid kaotavad oma jõu. Kui kristallidega hakata teisele inimesele ennustama, võib sinu ennustatav varastada kristallide jõudu.

Iga kristall annab ennustamisel veelgi täpsema tulemuse - mida rohkem on komplektis kristalle, seda täpsema vastuse sa enda küsimusele saad. Seega on soovitatav täiendada põhikristalle lisakristallidega: Amasoniiti, Opaliit, Sinine Kuldkivi, Tektiit, Angeliit, Valge Hauliit, Tiigriraud, Valge Opaal, Kuukivi, Krüsopraas, Malahhiit, Sinine KvartsLasuriit, Unakiit, Karneool, Krüsokolla, Kullisilm, Tsitriin, Oonüks, Kalkopüriit.