Menüü
Ostukorv

TALIHALI eeterlik õli

TALIHALI eeterlik õli EETERLIKUD ÕLID
TALIHALI eeterlik õli
11.90€
Maksudeta: 9.92€
  • Laoseis: Laos
  • Mudel: TALIHALI eeterlik õli

TALIHALI on pärit Põhja-Ameerikast, sellel on kaunid punased marjad ja see meenutab pohlataime. Talihalja taimest on võimalik saada eeterlikku õli, mis on tervendava toimega. Selle õli abiga toimub kiire tervenemine, aga kuna see on väga tugeva toimega, tuleb sellega alati ettevaatlikult ümber käia, liigne tarvitamine ei ole soovituslik. Talihali on väga kasulik paljude keeruliste haiguste tervendamiseks.

Talihalja eeterlikku õli ei tohi regulaarselt ja suurtes kogustes nahale kanda, kuna see on väga tugeva toimega ja võib toksiliselt mõjuda, kui seda liigtarbida. Seda on lubatud kasutada vahetevahel, vaeguse korral või õlilambis/difuuseris kasutades, nii väldid sa liigtarbimist. Neile, kes on eeterlikele õlidele tundlikud, ei soovita ma Talihalja eeterlikku õli nahal kasutada või siis kasutada seda väga väikeses koguses, suhtega 1 tl baasõli maksimaalselt 5 tilgaga, soovitan pigem 1-2 tilka. Talihalja eeterliku õli kasutamine on iga inimese enda vastutada.

Tegemist on õliga, millel on väga tugev aroom ja sellega on läbi aegade parandatud halvalõhnaliste kodude, näiteks seismajäänud majade, lõhna. See on antibakteriaalne, hävitab haigustekitajad ja asendab halva lõhna hea lõhnaga.

SPIRITUAALNE KODU, KRISTALLIDE JA AURATERVENDAJA

Talihalja eeterlik õli on tugevatoimeline kaitsja, halva energiaga võitleja ja ebaõnneenergia takistaja. Talihali suudab eemale peletada energiaid, mis on saadetud sinu suunas kellegi teise poolt väga halval eesmärgil.

Põleta seda õlilambis või difuuseris, kui tunned, et keegi on sind ärasõnunud või soovib sulle halba. Kui tunned, et keegi on justkui sinu vastu hakanud, laimab või isegi alandab sind, siis kasuta seda õli. Talihali aitab vabastada teievahelise negatiivse sideme ja kaitseb sind selle eest, et sulle ei saaks liiga teha.

Kui keegi on sind ärasõnunud, siis on mõistlik põletada seda õli igal Kuu viimase veerandi faasil, sest just sellel kuufaasil on võimalik sellistest energiatest vabaks saada. Soovitan lisaks Talihalja eeterliku õli kasutamisele kanda ka Musta Turmaliini, Kiastoliiti ja Musta Ahhaati. Need kristallid aitavad kaitsta sind needusliku ja ärasõnuva väe kahjustava energia eest.

TALIHALJA TERVENDAVAD JA KASULIKUD OMADUSED

Liigsöömise pidurdaja

Iga eeterlik õli hiilgab teiste seas oma erilise omadusega ja mina näen Talihalja originaalsust selle oskuses pidurdada liigset söömist. Väga paljud haaravad enda lemmiktoidu või maiustuse, kui on stressis, ja langevad niiviisi emotsioonisöömiste küüsi. Talihali aitab seda pidurdada ja sellest välja tulla. Liigsöömine ja ebatervislikud toitukorrad ei tee sinu tervisele head, samuti kehakaalule. Selleks, et Talihali saaks sind aidata, põleta seda õlilambis või difuuseris. Kui oled stressis ja sul hakkavad söögiisud suurenema ning tekib meeletu vajadus sinu "patutoidu" järele, siis sea see eeterlik õli koheselt aurama. Selle aroom aitab vaigistada sinus tekkivad vajadust toidu järele. Kui oled pidevalt liigsöömisprobleemi käes, siis tasub Talihalja eeterlikku õli põletada regulaarselt.

Peavalud

Kas sind kimbutavad kroonilised peavalud ja isegi migreenihood? Kui jah, siis on kasulik hoida oma kodus Talihalja eeterlikku õli. Kui sul on peavalu, millest sa ei suuda lahti saada, siis sega 1 spl baasõliga kokku 1 tilk eeterlikku õli ning määri see enda otsaesisele ja kõrva taha. Talihali aitab vaigistada peavalu, eriti sellist, mis on tekkinud kehvast vereringest või veepuudusest.

Võib olla kasulik reuma ja artriidi tervendamisel

Talihalja eeterlik õli on vereringet ergutava toimega ja seetõttu võib see olla kasulik just rema- ja artriidisümptomite leevendamisel ning tervendamisel. Seda õli on rahvameditsiinis sellel eesmärgil kasutatud. Sega Talihalja eeterlik õli kokku baasõliga ja kanna see valutavale või ebamugavust põhjustavale piirkonnale. Talihali stimuleerib vereringet, see annab sooja ja aitab eemaldada verevoolutakistusi. Talihalja eeterlik õli aitab ka siis, kui on ladestunud kusihape. Talihali stimuleerib keha, et see vabastaks üleliigsed soolad ja rasvad.

Parandab üleüldist enesetunnet ja aitab lõõgastuda

Kõik eeterlikud õlid on suurepärasteks enesetervendajateks, samamoodi aitab sind ka Talihalja eeterlik õli. See aitab lõõgastuda ja on eriliselt kasulik neile, kes tunnevad valusid stressi tõttu. Põleta Talihalja eeterlikku õli õlilambis või difuuseris, kanna seda baasõliga nahale. Eriti soovitan ma Talihalja eeterlikku õli kasutada neil, kes ei suuda uinuda valude tõttu.

Spasmidest vabaks

Talihalja eeterlik õli lõõgastava ja närverahustava toimega. Sellega on võimalik vähendada spastilist köha, lihaskrampe, seedehäireid, närvilisust ja rinnus tekkivaid valusid, mis võivad olla kõik spasmide tõttu. Talihalja eeterliku õli soovitan sellisel juhul enda lähedal põletada õlilambis või difuuseris. Kui on väga valus ja kõht on haige, siis kanda seda baasõliga kokku segatuna kõhule.

Kõhugaaside korral võib kanda baasõliga kokkusegatuna nahale, aitab väga kiirelt. Ei soovita Talihalja eeterlikku õli kasutada laste naha peal, soovitan neile sama probleemi puhul hoopis  1 tilk Mandariini eeterliku õli baasõliga kokkusegatuna ja siis nahale kanda. Jäta meelde, lapsed on eeterlike õlide suhtes väga tundlikud.

Tugevatoimeline antibakteriaalne eeterlik õli

Talihalja eeterlik õli on väga kange, see suudab hävitada väga palju erinevaid kahjulikke baktereid ja teha kahjutuks viiruseid. Seetõttu on sellega võimalik näiteks tappa hallitusseent, mis levib niisketes piirkondades. Kui majas on hallitus, siis piserda selle õli ja vee segu keraamilistele plaatidele, et seenhaigus tappa. Pese pinnad seejärel korralikult ära.

Talihalja antibakteriaalse toime tõttu on seda õli hea kasutada õlilampides ja difuuserites sellistes kohtades, kus on palju haigestunud (näiteks viirushaigustesse). See õli hävitab õhus leviva haigustekitaja ja takistab tervetel inimestel haigestumast. Talihali on väga tugeva toimega, seda ei tasu mitmeid päevi järjest põletada. Soovitan seda õli põletada vaheldumisi Ingveri ja Eukalüpti eeterliku õliga, millel on samasugused toimed, kuid veidi nõrgemad.

Kodune puhastusvahend

Kasuta Talihalja eeterlikku õli enda tualettruumi ja vannitoa pesemisel või puhastamisel. Tegemist on suurepärase halbade bakterite ja kahjulike seente hävitajaga, mida võib leiduda just nendes ruumides. Lisa spreipudelisse 10 tilka eeterlikku õli, sidrunimahla, vett ja veidi äädikat. Loksuta kogu segu ja kasuta seda keraamiliste pindade puhastamisel.

Problemaatilisele menstruatsioonitsüklile

Väga paljud naised vaevlevad probleemi käes, milleks on ebaregulaarne menstruatsioonitsükkel või sellega kaasnevad tohutud valud ja ebamugavused. Talihali on sellise probleemi jaoks väga tugev tervendaja. Eeldava menstruatsiooni saabumise ajal määrida seda õli baasõliga alakõhule ja seljale. Samamoodi võib talitada väga intensiivse menstruatsiooni ajal. Kasuta  Talihalja eeterlikku õli sellisel eesmärgil kindlasti vaid korra päevas, aga mitu päeva järjest. Eelnevalt soovitan proovida seda segu randme peal, et näha, kas nahk on õlile tundlik või mitte.

Tselluliidist vabaks

Talihalja eeterlikku õli on võimalik kasutada ka tselluliidi vähendamiseks. Soovitan tselluliidi vähendamiseks kasutada nii Talihalja eeterlikku õli kui ka Rosmariini eeterlikku õli ja kanda neid vaheldumisi baasõlidega nahale. Kanna Talihalja eeterlikku õli sellel piirkonnale, kus asub tselluliit, 1-2 korda kuus. Sega kokku 1 spl baasõli 1-3 tilga eeterliku õliga, tundlikuse korral suurenda baasõli kogust. Sedasama tee ka Rosmariini eeterliku õliga. Mõlemad suudavad ergutada vereringet ja seega vabastada tselluliiti.

Hingamisraskused

Talihalja eeterlik õli aitab hingamisraskuste käes olevat inimest, aidates parandada õhu sissehingamist ja väljahingamist. Kellel on hingamissüsteemis nõrkus või kellel tekib paanikahoo käigus hingamisraskusi, neid aitab Talihalja eeterlik õli. Kui on raske hingata, tuleks Talihalja eeterlikku õli panna koheselt õlilambi või difuuseri sisse.

Juuksed mustusest puhtaks ja kiirelt kasvama

Talihalja eeterlik õli on väga kasulik juustele. Esiteks aitab see puhastada peanahka mustusest, näiteks kõõmast, samuti peanahale kinni jäänud värvist, šampoonist või palsamist. Eriti kasulik on Talihalja eeterlik õli neile, kelle kodune vesi on väga kare. See tekitab peale pesu tunde, et juuksed on väga puhtad ja põhjalikult pestud. Kare vesi ei lase šampoonil ja palsamil juustest välja pääseda, see omakorda tekitab peanaha peale mustusekihti ja sa võid tunda, kuidas pea on peale pesu ikkagi must. Talihali aitab seda mustust juustest välja saada. Selleks tilguta šampooni sisse 1-3 tilka eeterlikku õli ja pese juuksed korralikult ära. Väldi pesuvee silma sattumist, eeterlikud õlid ei tohi minna silma ega teistele limaskestadele, ole ettevaatlik. Talihali aitab parandada ka juustekasvu, kasutades seda koos Seedripuu eeterliku õliga saad veelgi parema tulemuse.

Veel aitab Talihali ennetada neerukivide teket, väljutada uriini ja sellega koos kehas ka toksiine. Aitab maandada liigsest ärrituvust ja on kasulik üleüldisele emotsionaalsele tervisele.

TALIHALJA EETERLIKU ÕLI KASUTAMISVÕIMALUSED

Talihalja eeterlikku õli on võimalik põletada õlilambis, pane seda vette väga vähe, kuna tegemist on väga tugevatoimelise õliga. Õlilambi kasutamisjuhendi leiad meie kodulehelt. Kõik meie e-poe valikus olevad õlilambid leiad SIIT, kus on kirjas selle kasutamiseks vajalik teave.

Teine võimalus on määride eeterlikku õli enda nahale, kuid sellisel juhul tuleb seda eeterlikku õli võtta samuti väga vähe ja segada see kokku mõne teise õliga (mitte eeterliku õliga, vaid baasõliga) nagu näiteks magusmandli-, viinamarjaseemne-, avokaado- või jojobaõliga. Eeterlikud õlid võivad nahale olla kõrvetavad ja sellepärast tuleb neid kehale kanda koos teise õliga. Eeterlikke õlisid kokku segades teiste õlidega kasuta vaid paar tilka teise õli sees. Õlilampi kalla veega segunenult õli nii palju, kui tugevat aroomi sa soovid toas tunda.

Talihalja eeterliku õliga võid proovida teha endale tervendavat vanni. Kui sul olemas kodus vann, siis lase vann vett täis ja tilguta vannivette kuni 5 tilka eeterlikku õli. Võta vanni ja naudi Talihalja eeterliku õli toimet. Selline vanni tegemine on kasulik nii füüsiliselt kui ka spirituaalselt. Tervendavat vanni tee endale juba sellepärast, et selle taime tervendavad omadused saaksid sinu kehani jõuda.

Sega Talihalja eeterlikku õli väheses koguses kokku enda lemmikkreemiga (milles on baasõli), et kanda see nahale, kui soovid tervele kehale selle tervendavat toimet pakkuda.

Eeterlikke õlisid võib kasutada ka saunas. Saunavee sisse lisades eeterlikke õlisid on sul võimalik võimsamat sorti aurapuhastust iseendale teha ja aroomiteraapiat samaaegselt. Proovi ja katseta, aga pane seda õli saunavette esialgu vähem, vajadusel lisa juurde. Tegemist on väga tugevatoimelise õliga.

Talihalja eeterlikku õli kasuta väheses koguses koos massaažiõlidega või lisa seda baasõli sisse, kui teed massaaži. Niiviisi on sul võimalik Talihalja õli tervendavad omadused endasse saada.

Soovitan eeterlikke õlisid kasutada vähemalt 10-20 tilka, et nendest tervendavad omadused kätte saada. 

SÜDAMETŠAKRA JA JUURTŠAKRA

Talihalja eeterlik õli on Südamešakra ja Juurtšakra tervendaja. See õli aitab neil mõlemal Tšakral korraga terveneda, aidates vabastada nendes Tšakrates olevat negatiivset energiat. 

Talihalja eeterlik õli aitab rasketest haigustest vabaks saada ja takistada pidevatesse õnnetustesse sattumise eest, tervendades sellega Juurtšakrat. 

See õli aitab tervendada armastuse ja suhetega seotud Karmat, seega ka Südametšakrat. Talihali aitab mõista sinu elus olnud suhete tähendust, andestada neile, kes on sulle liiga teinud ja on väga kasulik neile, kelle suhete minevik pole olnud lihtne. Aitab tervendada katkist Südametšakrat ja parandada suhet.

Teiste LA TENE eeterlike õlide ja baasõlidega saad tutvuda SIIN.

Kodulehel mainitud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda teadmised, isiklik arvamus ja soovitused.

Eeterlike õlide kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel.

Lisainfo
Lisainfo Talihali 100% eeterilik õli (Gaultheria fragrantissima) 10 ml, pärituolumaa Põhja-Ameerika. Talihalja eeterlik õli oma värvuselt peaaegu läbipaistev, kohati võib märgata helekollast värvust. Oma koostiselt on kerge, seega tuleb pudelist väga lihtsalt välja. Saadud aurutamise teel. Talihalja eeterlik õli on oma aroomilt värskendav, magus ja meenutab münti. Tegemist on La Tene omatootega.
Ohutus Ära kasuta eeterlikke õlisid lahjendamata kujul. Kehale kandmiseks lahjenda neid teiste õlidega, nagu näiteks viinamarjaseemne-, avokaado-, mandli- või jojobaõliga. Rasedad ja väikelapsed võivad eeterlikke õlisid kasutada äärmise ettevaatlikkusega. Ära jäta mitte kunagi eeterlikke õlisid lastele kättesaadavasse kohta ja ära kasuta neid seespidiselt! Kui soovid teada saada, kas antud eeterlik õli on sinu naha jaoks sobilik või mitte, siis tee katsetus enda kehal. Selleks võta baasõli (magusmandliõli, avokaadoõli, viinamarjaseemneõli, jojobaõli või mandliõli) sega kokku paari tilga eeterliku õliga ja kanna see oma randmele. Lase sellel seal paar minutit seista ja seejärel pese käsi ära. Peale seda näed, kas nahk reageerib sellele ärrituvalt või mitte. Kui tekib punetus, siis ei ole seda eetelikku õli edaspidi kasulik nahal kasutada. Kui reaktsiooni ei toimunud, siis sinu keha võtab selle eeterliku õli tervendavaid omadusi vastu.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid.