55 78 186          E-R 9.00-17.00
Saadame Itella ja Omnivaga.
50€ ostuga Eestis TASUTA TARNE!

TAIMED JA NENDE MAAGILISED OMADUSED

Kuupäeva järgi Tähestiku järgi Sorteeri:

KELP EHK PRUUNVETIKAS - SUPERTERVENDAJA

by .

  Kelp ehk pruunvetikas kasvab merevetes ja omab suurepäraseid tervendavaid omadusi. Kelp'iga on võimalik enda tervis korda saada, kui sinu keha tunneb puudust teatud vitamiinidest, mineraalainetest ja mis kõige tähtsam - joodist. Kelp on üks parimaid joodi allikaid ja seetõttu on see suurepäraseks abiliseks sinu kilpnäärmele ja hormoonidele.   Kelp ehk pruunvetikas on üks merevetika liikidest, mis värskena on rohekat tooni ja kuivamisel muutub see tumepruuniks. Sealt on see ka enda nimetuse saanud.   Kelp on merevetikas, mida saab kasutada söögitegemisel (paljud ..

Loe lisa...

RITUAALITÕRVIKUD JA NENDE KASUTAMISVÕIMALUSED

by .

  Rituaalitõrvikud koosnevad kuivatatud taimedest, mis on spetsiaalsel viisil kokku pandud, et neid oleks võimalik mugavalt kasutada. Nende eesmärk on anda sulle võimalus energiaid puhastada. Taime põletades eritub tervendava väega suits, sest rituaalitaimedes on eeterlikud õlid, mis põletamisel vallanduvad ja nende suits toob välja kõik taime head ja kvaliteetsed omadused. Rituaalitõrvikud on tehtud nii, et rituaalitaime oksad või lehed on ära lõigatud ning kokku punutud niidi või paelaga, mis kergelt ära põleb. Seejärel lastakse rituaalitõrvikul ära kuivada ja siis ongi see valm..

Loe lisa...

MAARJAOHAKAS - NOORUSE JA ILU SALADUS

by .

  Maarjaohakas on teada-tuntud oma suure antioksüdantide sisalduse tõttu. Rahvameditsiinis on see taim tuntud eelkõige just selle poolest, et see aitab maksa puhastada. Teadaolevalt on inimkond maarjaohakat kasutanud juba üle 2000 aasta, seega võib seda taime usaldada - kui seda on nii kaua kasutatud, siis ikka põhjusega!   Keha kogub endasse toksiine toiduga, õhuga ja sellega, mida me enda peale kanname, näiteks kosmeetikaga. Keha on vaja puhastada ja hooldada, et see meid hästi teeniks. Maarjaohakas on suurepärane puhastaja ja ideaalne ilusaladuste kandja, sobides nii..

Loe lisa...

ACEROLA KIRSS - SINU ENERGIA JA ILU SALADUS

by .

  Maailm on andnud meile võrratuid taimi, millega me saame end tervendada ja oma tervisele tõeliselt tugeva toe anda. Maa taimeriik on üüratu ja sellesse võibki sukeldudes ekslema jääda. Minu jaoks on aga see ääretult põnev, pidevalt on midagi uut avastada. Usun, et kõige jaoks on olemas tervendaja, mille Maa on ise loonud.   Näiteks acerola kirsid on viimasel ajal mind väga huvitama hakanud. Olen neid ise kasutanud juba tükk aega ja võin öelda, et isiklikult tunnen end väga hästi nende tõttu. Kuna acerola kirsse niisama lihtsalt poelettidelt ei leidu, siis olen kasutanud ne..

Loe lisa...

RAUD - SELLE VAJALIKKUS JA OLULISUS MEIE KEHALE

by .

  Raud on mineraalaine, mida leidub meie keha igas rakus ja eriti punastest verelibledes. Punaste vereliblede ülesandeks on kanda hapnikku meie kopsudest kõikidesse organitesse ja rakkudesse. Kas raual pole mitte suur töö? Kas sa oled kunagi üldse mõelnud, miks on rauataseme jälgimine oluline? Aitan sul sukelduda mineraalide maailma ja seda su jaoks veidi lahti harutada. Mida rohkem sa mõistad iseenda keha ja selle funktsioneerimist, seda suurem on sinu võimalus pakkuda endale tervislikku elu. Teadlikkus viib tervendamisele!   Raud on mineraalaine, mida v..

Loe lisa...

TSINK - ÜLIOLULINE MINERAALAINE SINU KEHALE

by .

  Tsingil on väga oluline roll kogu keha tervises ja seda mineraali ei tohiks alahinnata. Tsingipuudus tekib kergelt ja see võib kaasa tuua laialtlevinud terviseprobleeme, mida ei suudeta esmalt tsingipuudusega seostada. Selles artiklis aitan sul mõista, mis on tsink ja miks meil on seda vaja. Seda kõike minu teadmiste ning vaatenurga kaudu.   Esmalt on sul vaja teada seda, et meie kehad ei tooda tsinki ehk meil on seda vaja saada toidust või toidulisandist, kui menüü on tsingivaene. La Tene butiigid müüvad 100% taimset tsinki, mis aitab tsingipuudus..

Loe lisa...

BOSWELLIA - RASKELOOMULISTE HAIGUSTE POTENTSIAALNE TERVENDAJA

by .

  Boswellia ehk boswellia serrata on ajurveedas tuntud ravimtaim, mida teatakse ka viirukipuu nime all. Boswelliat on aastatuhandeid kasutatud loodusliku valuvaigistina ja kehas oleva põletiku taandajana. Tegemist on alternatiivmeditsiini taimega, millel on palju kasulikke omadusi ja see võib olla nii mõnegi inimese jaoks väga tervendava toimega. Jagan sinuga Boswellia taime kasulikke omadusi - võib-olla just seda taime sa oledki enda ellu otsinud!   Boswellia on puu, mis kasvab India mägistel aladel, Kesk-Aasias ja Põhja-Aafrikas.    Tegemist on ajurvee..

Loe lisa...

BACOPA MONNIERI - ELUELIKSIIR

by .

  Bacopa Monnieri on ajurveeda meditsiinis oma tervendavate omaduste poolest väga kõrgel kohal. Tegemist on tõelise elueliksiiriga, mis aitab enimlevinud probleemide vastu, millega tänapäeva inimesed peavad silmitsi seisma. Bacopa Monnieri peamine võluvägi peitub keha ja hinge rahustavates ning tasakaalustavates toimetes. Tegemist on taimega, mis pärineb troopilistelt aladelt, sellel on kaunid valged õied, mis peidavad oma õrna välimuse taga tugevat jõudu.   Mind on alati huvitanud taimede vägi ja alternatiivsed tervendusvõtted on mulle hingelähedased. Usun, e..

Loe lisa...

LIBEJALAKA PUUKOOR - SEEDEPROBLEEMIDE TERVENDAJA

by .

  Libejalaka puukoor on kindlasti paljude jaoks täiesti võõras taim, kuid ma räägin sellest taimest seetõttu, kuna see on üks suurepärane alternatiivne tervendaja. See on taim, mida tasub kindlasti enda ellu tuua, kui sa vaevled seedeprobleemide käes, sul on, või on olnud, maohaavandid või sulle teeb liiga refluks.   Libejalaka puukoor on inglise keeles slippery elm ja selle botaaniline nimetus on ulvus fulva. Tegemist on jalakaga, mis on pärit Ameerika Ühendriikidest ja Kanadast. Selle taime esmased tervendusvõtted ja teadmised on pärit Ameerika pärismaalastelt eh..

Loe lisa...

ASHWAGANDHA - AJURVEEDA IMERAVIM

by .

  Ashwagandha on üks tähtsamaid taimi ajurveeda meditsiinis (India rahvameditsiinis). Ashwagandha on alternatiivne ravim, millest on igaühele väga palju kasu. Tegemist on taimega, mida on Indias kasutatud juba üle 3000 aasta, nii et sellel on pikk kasutamisajalugu. Ennekõike on seda taime kasutatud stressi leevendamiseks. Ashwagandha taime botaaniline nimetus on withania somnifera, rahvakeeli kutsutakse seda ka India zen zeniks. Oma välimuselt on taim väike pöösas, millele kasvavad kollakad õied. Selle taime võluvägi peitub aga selle juures. Ashwagandha juurt kuivat..

Loe lisa...

TEEPUUÕLI - MITMEKÜLGNE IMERAVIM

by .

  TEEPUUÕLI on iidne ravivahend, mida kasutatakse tänapäevalgi, et lahendada mitmeid erinevaid terviseprobleeme ja luua enda ümber tervislikumat atmosfääri. Teepuuõli ei pruugi veel olla eestlaste seas väga palju kasutuses, aga ma toon selle taime tervendavad omadused välja ning ehk keegi leiab seetõttu ka tee Teepuuõlini. See on tõepoolest imeravim ning sellega on võimalik tervendada end nii, et sa oma kehale liiga ei teeks. Ma ütlen alati, et Maal on olemas kõik, et olla terve - igale haigusele ja probleemile on olemas kas taim või mingi looduslik võimalus sellele vastu hakata. Tee..

Loe lisa...

ROHELINE TEE JA SELLE SPIRITUAALNE VÄGI

by .

  Roheline tee on üks väärtuslikematest teedest, mida üldse iseenda tervise ja hinge jaoks valmistada. Roheline tee on üks osa minu elust, kuna see on üks teedest, mida ma igapäevaselt joon. Selleks on väga palju põhjuseid ja annan teile ka teada, miks hoida just seda teed enda menüüs,  nii spirituaalse kui ka füüsilise tervise pärast. Esmalt ma soovin öelda, et kõik see, mis ma täna siin rohelise tee kohta räägin, see kõik on kvaliteetse tee kohta. Soovitan rohelise tee ostmisel kindlasti mitte valida odavat hinda, vaid tuua oma kööki just kallimaid sorte, ja ka neid, m..

Loe lisa...

3 VIISI, KUIDAS OMA KODU ENERGIAT POSITIIVSEMAKS MUUTA

by .

  Kas sa tunned end enda kodus halvasti? Või oled tabanud end pidevalt väsinuna ja jõuetuna just enda koduseinte vahel? Sinu hea tuju kaob, kui astud koduuksest sisse? Sind tabavad pidevad tülid või negatiivsed mõtted just kodus? Kui sa vastasid vähemalt ühele küsimusele jaatavalt, siis on see ilmselge, et sinu kodus ei ole piisavalt palju positiivset energiat, et sa saaksid end seal hästi tunda. Koduenergia tervendamine ja positiivsena hoidmine on ülimalt oluline. Et koduenergia saaks olla sinu jaoks soodne, tuleb see soodsaks teha. Jagan sinuga kolme väga head, kasulikku ja..

Loe lisa...

4 TOITU, MIS MUUDAVAD SIND ÕNNELIKUKS

by .

  Sa oled see, mida sa sööd. Igal taimel on oma energiaväli ja kui me neid sööme, siis need muudavad meie Auravälja energiat, enesetunnet ning emotsioone. Toidukvaliteet ja see mida sa sööd, on väga oluline. Spirituaalse arengu juures on oluline ka oma toidule tähelepanu osutada. Mida teadlikumalt sa toitud, seda tervem sa saad olla. Lisa need 4 toitu enda igapäevamenüüsse, et äratada üles endas õnnetunne. Need aitavad aktiveerida Päikesepõimikut, mis vastutavad sinu õnnetunde eest.   Kõik need toidud on kasulikud sinu Tšakrasüsteemi tervendamiseks. Igaüks on kasulik teatud ..

Loe lisa...

ROSMARIINI VÄGI JA KASULIKUD OMADUSED

by .

  Rosmariin on üks imetaimedest, mida iga eestlane saab oma majapidamises kasvatada. Alati ei ole vaja kaugelt otsida seda, mis aitaks ja terveks teeks. Seda kõike saad sa iseendale lubada - kasvatades väetaimi ja rakendades neid targalt nii tervise kui ka nõiduse jaoks. Rosmariin on taim, millel on palju erinevaid häid omadusi. Rosmariini kasutatakse üle maailma väga paljudes erinevates nõiduse- ja maagiakultuurides rituaalitaimena. Ka mina armastan ja jumaldan Rosmariini selle puhastavate ning armastusega seotud jõu pärast. Tark nõid hoiab alati Rosmariini enda majapidam..

Loe lisa...

CHIASEEMNED - SUPERTOIT KOGU KEHA JA HINGELE

by in SPIRITUAALSED TOIDURETSEPTID .

  Tšiiaseemned ehk chiaseemned pakatavad tervisest ja vajalikest toitainetest, mida meie kehad vajavad, küll aga on tegemist millegagi, mida tihtipeale jäetakse enda toidulaual tahaplaanile. Teinekord, kui enda toiduvarusid lähed täiendama, siis haara endale kaasa ka kotitäis orgaanilisi bio chiaseemneid. Viimaseid ikka selleks, et hoida enda laua peal võimalikult palju tervislikke taimi. Chiaseemnete enda toidulauale lisamine toob sulle meeletult kasu, aidates võidelda nii mõnegi haiguse vastu ja isegi aidates sinu kaalu langetada. Tervislik toitumine on osa füüsilise, emotsionaa..

Loe lisa...

MUST PIPAR - EBAÕNNE JA KURJUSE VASTUMÜRK

by .

  MUST PIPAR on meie jaoks väga kättesaadav ja tavaline taim. Kui mõned asjad tulevad meie jaoks kergelt, siis unustame pahatihti nende tõelise väärtuse. Must pipar on võimas kaitsetaim, mida ma soovitan kõigil kasutada oma kodu, perekonna ja iseenda kaitsmiseks.   Must pipar on kõrgelt hinnatud rituaalitaim, mis aitab: - tõrjuda majast kurjad hinged; - pidurada kurjade inimeste mõtted ja halvad soovid; - kaitsta kodu ja puhastada sealne negatiivne energia; - tõrjuda eemale kadedad, pahatahtlikud ja perekonda lõhkuvad inimesed. Musta pipra söömin..

Loe lisa...

6 TAIMEJOOKI, MIS AITAVAD KEHAKAALU ALANDADA

by .

  Kehakaaluprobleem on meie ühiskonnas täiesti tavaline nähtus ja sellega võitlevad väga paljud. Mured kehakaaluga tekivad vähese liikumise või väga kehvade toitumisharjumuste tõttu, sest väga palju sõltub sellest, mis on sinu toidulaual. Kui sa sööd liigselt ja toit ei ole taimne, siis on rasvumise küüsi väga kerge langeda. Toidus ei tohi olla halba kolesterooli, kahjulikke rasvu ja valke, mida saadakse loomsest toidust. Taimses toidus peituvad kõik sinu kehale kasulikud ja vajalikud toitained.   Tervislik mina algab tervislikust sisemuses..

Loe lisa...

KÖÖMNED - VAJALIK VÜRTS SINU KÖÖGIS

by in SPIRITUAALSED TOIDURETSEPTID .

  Köömned on köömnetaime (Cuminum cyminum) viljad, mida kasutatakse nii ravimiseks kui ka vürtsina toiduvalmistamisel. Köömned on mõnusalt maalähedase ja tugeva maitsega ning oma maitse tõttu lisavad väärtust erinevatele roogadele. Kõige levinum on köömnete kasutamine India, Aasia ja Lõuna-Ameerika köökides.   Ma olen isiklikult üks suur köömnete fänn, ma võiksin köömneid igale poole toitude sisse ja peale raputada. Köömned lisavad toidule väga hea maitse, kui neid õigete taimedega kokku viia. Jagan sinuga enda teadmisi köömnete kohta ja inspireerin ..

Loe lisa...

JOJOBA - NOORUSE- JA TERVISEELIKSIIR

by .

  Jojobaõli on üks müstiline tervendaja, mille nimi tundub paljudele tuttav, aga mille omaduste kohta ei ole paljud arvatavasti täpsemalt kuulnud. Kes aga on Jojoba enda ellu lasknud, siis see teab väga hästi, et see müstiline tervendaja peab sinu kodus eksisteerima. Jojoba on tõeline imetegija, minu üks tervendajatest ja abilistest. Kasutan seda igapäevaselt ja seda mitmel põhjusel. Jagan sulle teavet müstilise Jojoba omaduste kohta ja usun, et leiad siit endale kaaslase, millest on raske loobuda - kuna see teeb imesid! Mis see Jojobaõli siis õigemini on ja ku..

Loe lisa...

9 TÜÜPILIST KÜSIMUST VEGANILE

by .

  Olles ise vegan, jõuab minuni veganluse teemal väga palju arutelusid ja küsimusi. Uuritakse ja küsitakse väga palju, kas siis selleks, et end veganlusega kurssi viia või saada kinnitust endas olevale skeptitsismile, mida veganluse teemal tuntakse. On olemas tüüpilised küsimused, mis minuni jõuavad, ja pea kõik veganid tunnevad end kindlasti siinkohal ära, kellega on veganismi teemal vesteldud. Kirjutan need küsimused siia koos minupoolsete lihtsate ja võimalikult kokkuvõtvate vastustega. Seda selleks, et neid küsimusi veidi lahti mõtestada ja näidata, milline on veganismi o..

Loe lisa...

TÜÜMIAN - MEISTERTERVENDAJA

by .

  Tüümian on mündiliste perekonda kuuluv taim. Esmalt sa ehk neid ühte perekonda ei liigitaks, kuna tüümiani välimus ja lõhn ei ole nendele sarnane, kuid see on siiski sugulane Piparmündi ja teiste mündilistega.   Tüümian on oma nime saanud kreekakeelsest sõnast thymos, mis viitab ebaõiglusega võitemisele. Selle nimetus on arvatavasti tulnud selle tugevate tervendavate omaduste tõttu. Tüümianil on kehale väga palju pakkuda ja see on üks alternatiivravimitest, mis võiks igalühel meist kodus olemas olla. Lisaks sellele viitab tüümiani nimetus tugevusele ja va..

Loe lisa...

MANDARIIN - ELUJÕU ALLIKAS JA SELLE TERVENDAVAD OMADUSED

by .

  Mandariinid on väga maitsvad puuviljad, mida teavad ja armastavad meist paljud. Mandariinid ei ole head ainult oma maitse tõttu vaid ka nende sisu on avastamist väärt. Iga taim Maa peal on siin põhjusega ja kõigis neis peitub oma salarelv.   Mandariinid on pärit Kagu-Aasiast. Neid on väga mitmeid erinevaid sorte, kuid enamjaolt on nende füüsilised ja vaimsed tervendamisomadused samasugused. Mandariin näeb välja nagu väike apelsin ja mõlemad kuuluvad tsitruseliste hulka. Mandariinikoore sees peitub hulgaliselt eeterlikku õli, mis on ääretult kasulik..

Loe lisa...

PIPARMÜNT - VÕLUVÄEGA TAIM JA SELLE TERVENDAVAD OMADUSED

by .

  Piparmünt on üle maailma tuntud taim, mis on kohati liiga enesest mõistlikuks muutunud. Piparmünt? Nii tavaline, et sa võid mööduda eneselegi teadmata millestki nii tervendavast, otsides midagi ülimat enda keha jaoks. Piparmünt on jah väga kättesaadav ja see on hea, kuid see ei ole kaugeltki tavaline ega ka ebaoluline. Piparmünt on suurepärane tervendaja ja võluväega taim ning selle üle tasuks õnnelik olla, et see on meile kättesaadav. Piparmünt on lisaks enda tervendavatele omadustele ka imeilusa välimusega taim. Roheline, ilusate lehtedega ja suurepärase aroomiga. Pi..

Loe lisa...

SEEDRIPUU EETERLIKU ÕLI TERVENDAVAD OMADUSED

by .

  Loodus on üks imeline koht elamiseks. Loodus on täis taimi, milles peitub maagiline tervendus. Tänu loodusele on meil ravimid kõikidest haigustest tervenemiseks, need tuleb siin maailmas lihtsalt üles leida. Taimedes peitub tohutu vägi, tuleb õppida neid tundma ja neist abi otsima, kui sinu keha vajab tervendust.   Seedripuu on väga paljudele teada meeldiva lõhna ja tervendavate omaduste pärast. Seedripuust on võimalik saada eeterlikku õli, milles peituvad kõik seedripuu tervendavad omadused. Seedripuul on nõelakujulised okkad, millest saadakse aurutamise te..

Loe lisa...

SALVEI - VÕIMAS IMETAIM JA SELLE TERVENDAVAD OMADUSED

by .

  Salveiks kutsun ma Valget Salveid ehk Salvia apiana´t ja see on minu jaoks üks tähtsamaid rituaalitaimi, mida ma pidevalt erinevate eesmärkide pärast kasutan. Salvei on see rituaalitaim, mis võiks olla iga inimese kodus olemas. See on multifunktsionaalne rituaalitaim ja üks enimkasutatavamaid rituaalitaimi terves maailmas. Salvei üksinda suudab ära teha väga suure töö ja see on ka põhjus, miks ma Salvei kasutamist soovitan. Loomulikult ka sellepärast, et seda on väga lihtne käsitleda ning hoiustada. Valge Salvei päritolumaaks peetakse  Ameerikat ja konk..

Loe lisa...

SIDRUNHEIN JA SELLE SUUREPÄRASED TERVENDAVAD OMADUSED

by .

  Sinu keha on sinu tempel, ainuke kodu, kus sa elama pead. Seetõttu on väga oluline enda keha hoida tervena ja elujõulisena, et meil oleks hea enda kehas eksisteerida. Taimed on meie Maa peal põhjusega ja nendele tuleb leida rakendust enda elus. Maailm on täis tervendust, tuleb lihtsalt silmad avada ja õigele poole vaadata, et see siit maailmast üles leida. Sidrunhein on imeline supertervendaja paljude erinevate tervendavate energiatega. Igaüks võib leida midagi head sidrunheinast ja igalühel on meil midagi sellest saada. Minu jaoks on oluline kombineerida kristallitervendus taim..

Loe lisa...

APELSINI TERVENDAVAD JA SPIRITUAALSED OMADUSED

by .

  Apelsin on üle maailma üks populaarsemaid vilju, kuna see on väga maitsev ja täis tervist. Apelsin on kehale ja hingele väga kasulik ning seda võiks enda menüüsse aeg-ajalt lisada, et saada sellelt tervendust. Apelsin on vili, mis kuulub tsitruseliste hulka. Apelsini võib lihtsalt süüa, sellest saab valmistada imemaitsvaid mahlu, puuviljasalateid või lisada toidule, kui soovid roogasid eksootilistemaks muuta.   Minu jaoks on tervislik, teadlik ja spirituaalne toitumine väga olulisel kohal. Taimede ja kristallide ühendamine iseenda tervendamise nimel toob väga suuri ni..

Loe lisa...

PATŠULI EETERLIKU ÕLI JA VIIRUKI TERVENDAVAD OMADUSED

by .

  Patšuli on imeline taim oma erilise väe ja aroomi tõttu. Patšuli kuulub mündiliste perekonda ja on kasulik igale spirituaalsele inimesele, kes soovib läbi taimede end tervendada, enda koduenergiat tervena hoida ja kristalle erksana hoida. Patšuli on rohelist värvi lehtedega taim, mille lehed meenutavad kohati mündilehti. Patšuli ladinakeelne nimetus on pogostemon cablin, mille tähendus on tõlgituna "roheline leht". Patšuli nimi pärineb tegelikult aga tamili keelest, mis on levinud Lõuna-Aasias. Patšuli taime kasvatatakse ja kasutatakse peamiselt selle eeterliku õli ja selle kuivatatu..

Loe lisa...

KÕRVITSA TERVENDAVAD OMADUSED

by .

  Kõrvits on väga ilusa ja sügismeeleolu loova välimusega taim, mis omab eestlaste toidulaual erilist kohta. Küll aga võiks kõrvitsat olla kindlasti toidulaual rohkem esindatud, kuna see omab nii väärtuslikku väge, mis suudab toita meie keha ja hinge. Kõrvitsad valmivad sügiseti ja kuigi neid on väga erinevaid sorte, siis on neil enam-vähem ühesugune energia ja vitamiinirohkus. Jagan sinuga enda teadmisi selle imetaime kohta ja loomulikult ka inspiratsiooni, mis aitaks sul tuua veelgi rohkem kõrvitsat oma toidulauale.   Kõrvitsad on te..

Loe lisa...

ROSMARIINIÕLI TERVENDAVAD OMADUSED

by .

  Eeterlikud õlid on mind koguaeg lummanud, nende tervendavad omadused on väga mitmekülgsed ja nende kasutamine iseenda heaolu parandamiseks on spirituaalselt väga huvitav. Igal eeterlikul õlil on omad tervendavad omadused, mis mõjuvad meie füüsilisele ja vaimsele kehale. Eeterlike õlide kasutuselevõtt ja nende tundmaõppimine muudab sinu elu kordades tervemaks. Kui sa ei ole veel eeterlike õlideni jõudnud, siis soovitan sul algust teha näiteks Rosmariiniõli kasutamisega.   Kui ma räägin Rosmariiniõlist, siis mõtlen ma 100% eeterlikku õli. Minu teadmised käivad selle õli..

Loe lisa...

LAVENDEL - TERVENDAVAD JA SPIRITUAALSED OMADUSED

by .

  Lavendel on ülemaailma tuntud taim, mida kasutatakse erinevate kosmeetikatoodete valmistamisel ja koduseks alternatiivseks ravimiks erinevate probleemide tervendamisele. Lavendel on väga kasulik taim, mida ma soovitan kindlasti enda igapäevaellu tuua, seda taime tundma õppida ja praktiseerida selle kasutamist enese tervendamise eesmärgil.   Lavendel on oma välimuselt imeilus ja selle aroom on samuti väga meeldiv ning hinge rahustav. Lavendli esmaseks kasvukohaks oli Põhja-Ameerika, Põhja-Aafrika, India ja Lõuna-Euroopa vahemeremaad. Lavendel ei ole väga pirtsakas taim..

Loe lisa...

SPINATI TERVENDAVAD JA SPIRITUAALSED OMADUSED

by .

  Tervislik ja teadlik toitumine hoiab sinu keha tervena ja elujõulisena. Spinat on üks suurepärane supertoit, mis võiks sinu toidumenüüs oma kohta omada. Spinat on suurepärane vitamiini ja mineraalainete allikas, samas on see suurepärane ka oma spirituaalsete tervendavate omaduste tõttu. Õigete taimede enda menüüsse lisamine mitte ainult ei aita sul füüsiliselt terve olla, vaid see aitab sul ka vaimselt võimekamaks saada. Spinatit on imelihtne kasutada, sellel on väga õrn maitse, mis teeb sellest suurepärase taime erinevatesse toitudesse lisamiseks, kuna see ei muuda väga toidu maitse..

Loe lisa...

LAIMIVESI - 6 PÕHJUST SEDA JUUA

by .

  Sinu keha on sinu tempel, toida seda millegiga, mis seda tervena hoiab. Sinu füüsiline keha on ainukene kodu, kus sa elama pead, seega hoia see tervena. Kõik mida sa tarbid loovad sinust sinu, annavad sulle füüsilise ja vaimse energia. Naturaalsete poolvääriskividega ja taimedega saad sa hoida enda füüsilist ja vaimset keha tugevana. Ole tark ja suhtu enda kehasse alati austusega ja mõtle alati hoolikalt läbi, mida sa tarbid. Sellel samal teemal olen ma kirjutanud ühes eelnevas artiklis, mille leiad SIIT.   Laim on üks tsitrusviljadest, mis võiks kindlasti olla esinda..

Loe lisa...

MANGO - 5 VAIMSET JA FÜÜSILIST TERVENDAVAT OMADUST

by .

  Mango on suurepärane puuvili, mis võiks kindlasti sinu menüüs esindatud olla, kui mitte regulaarselt, siis ikka sellel perioodil, kus sul selle vaimset ja füüsilist tervendust kõige enam vaja on. Mango on tõeliselt suurepärane ja Maapoolne kingitus, mida lihtsalt on võimatu mitte nautida.   Mango on väga maitsev puuvili, mis näeb väga hea välja ja on mahlaselt isuäratav. Mango söömine on kasulik sinu vaimsele- ja füüsilisele kehale mõlemale. Kuna minu elutee näeb ette seda, et ma aitan teistel inimestel näha elu spirituaalsemat poolt, siis räägin sulle lisaks mango füü..

Loe lisa...

AVOKAADOÕLI - SUVINE NAHA JA SÜDAMETŠAKRA KAITSJA

by .

  Pidevalt küsitakse minu käest nõu, et kuidas enda tervist hoida, mida mille jaoks kasutada ja kust leida see õige tervendaja vastavalt probleemile. Suvisel ajal ja enne reisile minemist küsitakse tihti minu käest nõu just nahakaitsevahendite kohta, mis oleksid looduslikud. Nahk on organ ja seda tuleb kaitsta, et see haigeks ei muutuks. Päike on kaval kuivataja ja üleliigne päike võib põhjustada nahahaigusi. Igat head asja ületarbides muutub see negatiivseks.   Avokaadoõli on õli, mida saad kasutada enda naha kaitsmiseks, päikesepõletuste vältimiseks, naha niiskena hoi..

Loe lisa...

SIREL - SPIRITUAALSELT VÕIMEKAS JA KASULIK ILULOOJA

by .

  Sirel on väga kaunis puu või põõsas, millel on väga kaunid õied ja see on kindlasti taim, mis on teada igale eestlasele. Sirel on kaunis ilu andja meie kevadisse ja suvisesse Eestisse, nii tavaline, nii lihtne ning seega ka kohe spirituaalses mõttes märkamatu. Tegelikult on aga nii, et sirelil endal on väga palju spirituaalset jõudu. Eriti oluline on sul teada sireli spirituaalset jõudu, kui see kasvab sinu koduhoovis või siis, kui sul on plaanis see enda koju istutada. Väga kasulik on seda teada ka selleks, et mõista mida sa sireli kinkimisega teisele inimesele võid kaasa ..

Loe lisa...

REDIS - FÜÜSILINE JA SPIRITUAALNE TERVENDAJA

by .

  Taimedes peituvad tervendavad oskused, taimed tervendavad ennekõike füüsilisel tasandil ja lisaks ka spirituaalsel tasandil. Kui kristallid on need, mis ennekõike hakkavad tervendama inimese spirituaalset keha ja seejärel füüsilist keha, siis taimed toimivad vastupidiselt. Terveks olemise saladuseks on õigete taimede ja kristallide enda elus hoidmine ning nende kasutamine. Ühendades taimse teadliku toitumise ja kristallide teraapia, saab sellest välja kujuneda vaid üks terve hing koos tugeva füüsilise kehaga.   Redis on eestlaste jaoks kättesaadav juurvili, mida meil on li..

Loe lisa...

MANDLIPIIM - TERVISLIK JA ALTERNATIIVNE

by .

  Väga tihti küsitakse nõu minu käest selles osas, et kuidas loomsest piimast valmistatud toiduaineid asendada taimsetega ja millised on need variandid, mis meie jaoks kättesaadavad on. Mandlipiim on üks parimaid alternatiive loomsele piimale ja ka äärmiselt kasulik sinu tervisele. Mandlipiim on üks kindel toiduaine minu köögis ja mida ma kasutan lehmapiima asendajana. Selle peale, kui ma olen Mandlipiima pakkunud asenduseks, küsitakse minult kohe järgmine küsimus: "Kas see toidu maitset ei mõjuta ehk kas see muudab toidu maitset, mida tavaliselt tehakse loomse piimaga?". Sellele ..

Loe lisa...

7 TŠAKRA TERVENDUS TAIMETEEDE ABIL

by .

  Tšakrad on inimese vaimses kehas eksisteerivad energiakanalid, mis annavad meile teatud jõudu, iseloomuomadusi, tugevusi, või Tšakrate nõrkuse puhul, nõrkusi. Igas inimeses on olemas Tšakrad ja iga inimene peab enda Tšakrad tervena hoidma, et olla õnnelik ning eluterve. Tšakrate tervendamiseks on väga palju erinevaid viise, mis aitaksid Tšakratel elujõulised olla ja neid tugevana hoida. Üheks viisiks on tervendada enda Tšakraid taimeteede abil. Jagan sulle teadmisi selle kohta, millised on need seitse erinevat taimeteed, mis aitaksid sul oma seitset erinevat Tšakrat tervena hoida. ..

Loe lisa...

KUMMIPUU - FENG SHUI JA KODUENERGIA TERVENDAJA TAIM

by .

  Feng Shui on iidne Hiina ruumikorralduse meetod, mille eesmärk on saavutada kodusesse keskkonda harmooniat. Feng Shui järgi asub igas erinevas ilmakaares oma energiakanal, mille tervenedes ja aktiveerides avaneb selles teatud sorti küllus. Lastes Feng Shui energiakanalitel negatiivseks ja lukku minna, soodustab see sinu kodus oleva hea energia asendumist halvaga. Selle kõige pärast on väga oluline enda kodu Feng Shui järgi korda seada. Üheks võimaluseks enda kodu tervena hoida, selles olevad energiad harmoniseerida ja ilmakaartes olevaid kanaleid avada head õnne ligi kutsum..

Loe lisa...

TOMAT - JUURTŠAKRA JA TERVISE PARANDAJA

by .

  Taimedes peitub vägi, mis aitab meil terveneda nii füüsilisel kui ka vaimsel tasandil. Igal taimel on olemas enda isiklik vägi, millega see suudab meid, inimesi, aidata. Tomat on üks populaarsemaid köögivilju, mida süüakse, ja mis on nagu väga tavaline toit meie söögilaua peal. Kui miski on nii tavaline ja lapsepõlvest saati sinu elus olnud, siis sa ei pööra sellele erilist tähelepanu. Samuti kaob sul ära tunne, et see on miski, mis on eriline. Tegelikult on tomatid väga erilised ja väga head tervendajad. Täna räägin ma sulle sellest, kuidas tomat sinu keha füüsiliselt ja v..

Loe lisa...

PÄEVALILLESEEMNED - PÄIKESEPÕIMIKU JA KEHA TERVENDAJA

by .

  Päevailleseemned on kasulikud väga erineval tasandil. Nagu mulle meeldib jutustada sellest, kuidas taimed saavad sind aidata spirituaalsel ja füüsilisel tasandil, siis ka päevalilleseemnete kohta jagan sulle mõtteid nende mõlema külje pealt. Päevalilleseemned on eestlaste jaoks lihtsasti kätte saadaval ja neid saab ka ise enda tarbeks kasvatada.   Kui sul tekib ühtäkki meeletu isu päevalilleseemnete järgi, siis on see märk sinu alateadvuselt, et sul on vaja selle käest saada tervendust. Olgu selleks tervenduseks, siis päevalillede poolt pakutav spirituaalne vägi või nende ..

Loe lisa...

KOOKOSÕLI - HINGE JA KEHA TURGUTAJA

by .

  Kookosõliga kostita enda hinge ja keha, et terve nii seest kui ka väljast olla. Ole enda keha parim kaaslane ja anna sellele seda, mida see vajab. Toitu teadlikult ja väärtusta enda vaimset ning füüsilist keha. See on viis, kuidas sa saad olla terve nii seest kui väljast. Kookosõli on üks imeturgutajatest, mis võiks sinu elust läbi käia ja aeg-ajalt end menüüs ilmutada. Tervislikke toiduaineid on väga palju, tähtis on see, et need tervise allikad saaksid kordamööda sinu elus koha leida. Kas sa oled kookosõli varem tarvitanud? Kui mitte, siis oled millestki väga vä..

Loe lisa...

VAARIKAS - TERVISEALLIKAS JA ARMASTUSEMARI

by .

  Kui sa oled minu kirjutatud artikleid juba ka eelnevalt lugenud, siis sa tead seda, kui väga ma taimi armastan ja kuidas taimed käivad minu elus kristallidega käsikäes. Nõidus oleks poolik, kui ma ühte neist ei kasutaks. Taimed on hinge ja füüsilise keha tervendajad. Täpselt samamoodi on ka vaarikas väga oluliseks osaks keha ja hinge tervena hoidmisel. Vaarikad on maitsvad ja kellele need ei meeldiks. Kuid kui sa mõistaksid nende veelgi sügavamat tähendust ja seda, mida need peale hea maitseelamuse sulle anda võivad, siis seda enam sa soovid neid süüa. Vaarikad on täis terv..

Loe lisa...

PISTAATSIAPÄHKEL - SÜDAMETŠAKRA JA ARMULOITS

by .

  Pistaatsiapähkel on kindlasti paljudele üks lemmikumaid pähkleid, kuid oled teadlik ka selle tervendavatest omadustest. Pistaatsiapähkel on kasulik sinu füüsilisele tervisele kui ka vaimsele tervisele. Sellel on olemas omad erilised energiad, mida see sinu Aurasse seda süües edasi kannab.   Lihtsalt kujuta ette, kuidas taimede vägi suudab Aurasse kinnituda. Kui sa midagi sööd, tegelikult ei ole vahet, mis see asi on, kuid igal söögil on oma energia. Kui sa selle ära sööd, siis sinu keha mitte ei käsitle ainult selle füüsilist tekstuuri, vaid ka vaimset poolt..

Loe lisa...

PIHLAKAS - VÄE JA NÕIATAIM

by .

Pihlakas on võimas puu, mille oksi, lehti ja vilju kasutatakse paljudes erinevates maagiatest ja nõiaretseptides ära. Minu vaieldamatuks lemmikuks Pihlaka toimeks on kurjade hingede eemale peletamise vägi. Juba sajandeid tagasi on kasutatud Pihlaka oksi koos lehtede ja marjadega kodu kaitsmiseks, selleks kas siis toodi värsked oksad maja välisukse ette või istutati Pihlaka puu maja kõrvale. Pihlaka marju peetakse "Kurja Silma" tegevuse pidurdajaks juba sellepärast, et Pihlaka marjal on selline väike viisnurkne ots nagu täht, mis sümboliseerib iidset kaitsvat pentagrammi. Suur osa Pihlaka u..

Loe lisa...

ASTELPAJU - IMERAVIM

by .

  Kui sa oled minu artikleid jälginud, siis sa peaksid teadma, kui suur kristallide ja taimede austaja ma olen. Taimed on osa tervisest ja astelpaju on üks imeravim, mille igaüks võiks kindlasti enda ellu lülitada. Minu sügavkülm on seda imeravimit täis, ja väga võimas on see, et minu astelpaju on pärit otse koduhoovist. See on üks võimsamaid tervendajaid, mis on eestlasele kättesaadav. Seega, astelpajusid sööma!   Astelpaju on olnud minu elus juba üheksa aastat. Igal aastal augusti lõpus-septembri alguses korjan endale suure varu, mida söön terve aasta vältel. Sed..

Loe lisa...

JÕHVIKAS - TERVISEALLIKAS JA SAKRAALTŠAKRA TERVENDAJA

by .

  Meil siin Eestimaal kasvavad väga rikkalikud marjad ja üks nendest marjadest on tervisest pakatav jõhvikas. Jõhvikad on väga head füüsilise ja vaimse keha tervendajad. Jõhvikas võiks olla iga eestlase söögilaual, eriti just nõidusliku hinge laual. Jõhvikad maitsevad küll veidi hapukalt, kuid nende väärtuslik vitamiinisisaldus on põhjus, miks neid süüa. See, kuidas sa soovid jõhvikaid enda menüüsse lisada, jäägu sinu teha, kuid üks olgu kindel - ole hea ja luba need väärtuslikud tervendajajad oma ellu.   Kristallid on hinge tervendajad ja kui sa kas..

Loe lisa...

NURMENUKK - NOORUSLIKKUSE ALLIKAS

by .

  Nurmenukk on igale eestlasele teada-tuntud kaunis õitsev lill, mida vähemalt igaüks korra korjanud on. Igal taimel on omad füüsilised ja emotsionaalsed tervendavad oskused, usu või mitte, kuid Nurmenukk on väga tõhus ravitseja. Lisaks selle ravitsemisomadustele on sellel veelgi võimas spirituaalne vägi. Head tutvumist meie enda eestimaise Nurmenukuga ja avasta, milline väärtuslik taim meie enda kõrval kasvamas on.   Stressile leevendust ja Päikesepõimik särama   Nurmenukud kasvavad üldiselt Euroopas ja Aasias ning see on meie põhjapoolsemale rahvale üheks t..

Loe lisa...

MAKA - IMERAVIM FÜÜSILISELE JA VAIMSELE KEHALE

by .

  Maka ehk maca (ka mugulkressi) juur on väga võimsa väega tervendav taim, mille kuivatatud juurepulbrit saab enda füüsilise ja vaimse keha tervena hoidmisel kasutada. Maca ehk ladina keeles lepidium meyenii on taim, mis kasvab kõrgel, umbes 4000 meetri kõrgusel Andides. See on taim, mis suudab mägedes suures külmas ellu jääda ja enda tervendavad oskused säilitada. See püsib elus ka pideva päiksepaiste ja tugeva tuule käes. Makat on tervendamiseks kasutatud vähemalt 3000 aastat ja sellel on multifunktsionaalsed tervendavad omadused. Ma olen juba aasta..

Loe lisa...

MUSTSÕSTAR - NAISTE TERVISE JAOKS JA INTUITSIOONI TUGEVDAMISEKS

by .

  Mustsõstar on meil siin Eestimaal olemas ja miks mitte kasutada enda keha füüsiliseks ning emotsionaalseks tervendamiseks meie enda taimi. Mustsõstar kasvab pea igas vanaema või ema hoovis, seega on sul seda lihtne suvel süüa ja talveks sügavkülma korjata. Mustsõstar on võimas ravitseja ja ka mina teen endale selle marjaga aeg-ajalt tervendavat kuuri, et olla terve nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Soovitan ka sul süüa enda keha ja hinge jaoks tervendavaid taimi.   Igal taimel on omad füüsilised ja vaimsed tervendavad väärtused. Räägin täna sellest, miks ja kuid..

Loe lisa...

ELULÕNG - ROMANTIKA JA LOOVUSE LILL

by .

  Igal taimel on olemas vaimne keha ja spirituaalne energia, mida see endast välja kiirgab. Elulõng on üks parimaid lilli, mida enda koduhoovi istutada, kui sa soovid enda ellu romantikat ja loovust tuua. Kõik taimed, mis meie ümber eksisteerivad, need kõik omavad enda isiklikku väge, mida nad endast välja kiirgavad. Inimesed lihtsalt tihtipeale ei mõista seda, kuidas keskkond meid mõjutab ja kuidas selles keskkonnas olevad taimed meile energiat jagavad. Kui sul on oma koduhoov, siis kindlasti täidad selle erinevate taimedega, kuid tegelikult oleks hea ka see, et sa teaksid, mida n..

Loe lisa...

TOORKAKAO - NATURAALNE ENERGIAALLIKAS ÜLITUNDLIKULE INIMESELE

by .

  Toitumine on ülioluline, kui sa soovid olla nii füüsiliselt kui ka vaimselt terve. Minu ellu kuuluvad taimed selleks, et ma saaksin füüsilisele kehale kiirelt õigeid energiaid anda ja kristallid selleks, et enda emotsionaalsele kehale energiat anda. Taimed ja kristallid peavad käima käsikäes, et tulemus, mida sa nendel ootad, oleks võimas.   Mul on kombeks teha iseenda kehale pidevalt taimseid kuure, mis tähendab seda, et ma intuitiivselt võtan ette endale konkreetse taime ning tarbin seda mitu nädalat järjest, et selles olevaid vitamiine ning kasulikku vaimset en..

Loe lisa...

ROHELINE SIBUL - KEHA TERVEKS JA MEELED ERKSAKS

by .

  Sama palju, kui ma armastan kristalle ja kasutan nende väge enda väe võimendamiseks, kasutan ma taimi sellel samal eesmärgil. Kui sa tahad olla terve füüsilises ja vaimses mõttes, siis kindlapeale peaks sinu menüüs olema roheline sibul. Roheline sibul on minu nõrkus, see on kindel asi, mis peab mul köögis olemas olema ja selle järgi on mul pidevalt meeletu isu. Kui ka sul on samasugune "hullus" rohelise sibula vastu, siis palju õnne sulle, sa sööd endale imerohtu sisse võib-olla eneselegi teadmatult. Roheline sibul on imeline taim, mis aitab meeltel erksad olla ja kui ma räägin m..

Loe lisa...

OLIIVIÕLI - MÜSTILINE ELIKSIIR

by .

    Oliiviõli on õli, mida ma kasutan igapäevasel söögi tegemisel, see on põhimõtteliselt osa minu igast roast, mida teen. Oliiviõli on müstiline eliksiir, mille suhtes on mul tervislik sõltuvust. Ma tunnen, kuidas minu keha lihtsalt vajab seda ja kui mul on millestki nii tervislik sõltuvus, siis on see väga kasulik sõltuvus. Õlid, ükskõik, kas see on Oliiviõli või mõne teise taime õli, on nõiduses ja spirituaalses maailmas üks enim vajaminevaid rituaali elemente. Õlisid kasutatakse rituaalide elluviimisel ja spirituaalsetel tseremooniatel. Seega Oliiviõli on minu jaok..

Loe lisa...

PÄRNAÕIS - KÜLMETUSE RAVIM JA UUE ARMASTUSE RITUAAL

by .

  Pärnaõie teest on vist iga eestlane kuulnud ja iga eestlane ka enda tervendamise jaoks kasutanud. Pärnaõis on tõeline tervendaja ja seda võiksid igal aastal ikka enda koju kuivama tuua. Seda selleks, et kui sul on imeravimit vaja, siis on see sul kohe võtta. Pärnaõis on tõeline imetegija, mida mina kasutan palaviku, põletiku ja külmetushaiguste leevendamiseks. Pärnaõis töötab minuga suurepärase kiirusega ja see peatab väga kiirelt haiguse arenemist. Kui ma tunnen, et külm on nahavahele pugenud, siis pärnaõie tee on kindlasti see, mida ma joon. Seda juba ennetavalt, et ma haigeks ..

Loe lisa...

PORGANDID - SINU KEHA SÕBRAD

by .

    Õigesti toitumine on osa terveks olemisest, nii spirituaalses, kui ka füüsilises mõttes. Olen alati öelnud, et kui sa soovid terve olla, siis läheb sul vaja õiget elukeskkonda, õiget toitu ja häid mõtteid. Porgandid on eestlate jaoks vägagi kättesaadaval ja eestlane ise saab neid enda jaoks kasvatada, mis teeb sellest taimest tegelikult väga väärtusliku osa meie toidumenüüst. Vahel mulle tundub nii, et inimesed otsivad pidevalt kauguste tagant neid imetaimi ja imeravimeid ning samas unustavad ära enda ümbert neid otsida. Porgandid on iga eestlase jaoks kättesaadaval ja ..

Loe lisa...

PUNANE SIBUL - TERVISLIK JA MAAGILINE

by .

  Punased sibulad on minu toidumenüü üks suur osa ja ma soovitan kõigil kaaluda nende menüüsse lisamise. Kui me soovime terved olla, siis me peame õieti mõtlema, elama tervislikus ja positiivses keskkonnas ning toituma enda keha jaoks tervislikult. Punane sibul on multifunktsionaalne tervendaja ja selles on niivõrd palju kasulikke aineid, mineraalained, vitamiine ning happeid, et see aitab ka väga kesise menüüga toituja tervist hoida. Kui sa lisad enda menüüsse punase sibula söömise ja hakkad sellest regulaarselt toitu valmistama, siis suure tõenäosusega sa haigestud vähem kroon..

Loe lisa...

TÕLVLEHIK - SALAJANE ABILINE KODUS

by .

  Taimed on sama imelised, kui on kristallid, need mõlemad elemendid on väga vajalikud meile inimeste jaoks, kui me soovime tervislikus keskkonnas elada. Tervislikus keskkonnas selle füüsilises ja vaimses mõttes mõlemas. Taimedel ja kristallidel mõlemal on oskus meie Aurasse viia tervendavat ja spirituaalset energiat, mis aiatavad meie tegelikul loomusel säilida. Kui me elame keskkonnas ehk kodus, kus on palju taimi, mis on Feng Shuile kasulikud, siis me ka ise oleme tervemad. Sellepärast ma soovitan alati kõigile täita enda kodu tervislike taimedega, et te ise tervemad oleksite..

Loe lisa...

LILLKAPSAS - SINU TERVISE ALLIKAS

by .

Ma räägin enamus ajast teile kristallidest, maagiatest, unenägudest ja erinevatel spirituaalsetel teemadel. Sama moodi meeldib mulle väga rääkida tervislikust toitumisest ja eks see ole ka tegelikult üks paljudest asjadest, mida ma enda inimestega arutan ning kuidas ma teid ka paremale, tervislikumale ning elurõõmsamale elule suunan. Ütlen alati, et õiged kristallid, õige mõtlemine ja õige toitumine on täieliku tervise allika valem. Miks ma siis valisin Lillkapsa siia teile kirjutamiseks. Esiteks on see minu üks lemmikumaid tervise allikaid, millest ma süüa valmistan ja on hea jagada kõ..

Loe lisa...

PALO SANTO PUU SALADUSLIK VÄGI

by .

  Palo Santo on müstilise ja saladusliku väega puu, mis kasvab Lõuna-Ameerikas. Igal maal on omad erilised ja kasulikud taimed ja puud ning Palo Santo on üks neist võlutaimedest, mis kasvab just seal piirkonnas. Palo Santo on olnud ka indiaanlaste seas üks enimkasutatavaid taimi. Palo Santo ladinakeelne nimetus on bursera graveolens. Selle nimi tuleneb hispaania keelest ja tähendab püha puud. Nimi tuleb selle puu maagilistest toimetest. Palo Santo on ülimalt hea lõhnaga puu, mida kasutatakse põletamiseks nagu Salveidki. Palo Santo puu põletamisel tuleb suits, mis aitab n..

Loe lisa...

SIDRUNIVESI - LIHTSAIM VIIS END TERVENA HOIDA

by .

  Algatuseks soovin ma ikka ja jälle enda mõtet korrutada. Kui loodus on andnud meile viljad, taimed ja kristallid, siis selleks on olemas põhjus. Mina usun, et Maa poolt pole loodud mitte ühtegi kasutut elementi. Miks on meil nii palju vilju ja taimi? Et me saaksime süüa. Miks me peame neid sööma? Sest nendes on tervis. Mina usun, et iga haiguse jaoks, nii füüsilise kui ka vaimse, on Maa midagi loonud. Taimed ja viljad füüsilise tervise jaoks, kristallid vaimse tervise jaoks. Haigus hakkab pihta ennekõike vaimsest kehast. Seega pooldan ma tervendamist tai..

Loe lisa...

KOHV - VÄETAIM JA VÄEJOOK

by .

Kohv on enamuste jaoks tuntud meeldiva ja sõltuvust tekitava joogina, mida väga paljud inimesed on harjunud jooma. Enamus teavad kohvi energiat andvat omadust, ja see on üldiselt ka peamine põhjus, miks seda jooki juuakse. Tegelikult on kohvil veel mitmeid väga häid omadusi ja see on väga tugevatoimeline maagiataim, mida saab erinevatel spirituaalsetel eesmärkidel enda jaoks ära kasutada. Seega kirjutan ma täna sellest, mida kohv võib sulle füüsilise energiale lisaks veel anda. Kohv on olnud inimeste kasutuses väga pikka aega. Esmalt ei kasutatud kohvi üldse ..

Loe lisa...

LOOTOSE SÜMBOOLIKA

by .

    Lootos on äärmiselt kaunis ja ilus lill ning peale selle uhke väljanägemise on sellel ka väga jõuline energia, mida see endaga kaasas kannab. Lootosel on väga pikk ajalugu ja seda on peetud juba vanast Egiptuse ajast pühaks lilleks. Lootose peamiseks sümbolismiks on olnud läbi aegade erinevates kultuurides puhtus ja armastus. Lootost peetakse uute alguste ja uue energia lilleks selle õitsemise tehnika tõttu. Lootose lill teatud päevadeks sulgeb enda õied ja avab need jälle üheks päevaks õide ning seda see lill teeb vahetpidamata. Sealt on tulnudki selle uue alguse sümb..

Loe lisa...

SÕNAJALG - ÕHU PUHASTAJA JA KIIRGUSE EEST KAITSJA

by .

Ma olen ka enda eelmistes artiklites kirjutanud, et taimedel on samuti nii energeetiline kui ka füüsiline vägi olemas, täpselt nagu seda on ka kristallidel. Et spirituaalne olla, tervislikku eluviisi enda perekonda tuua ja elada nii, et hing oleks rahul, tuleb ka enda kodu rikastada taimedega, mis sinna head energiat toovad ja loovad. Sõnajalg kuulub Feng Shui teraapia taimede alla selle kahe võimsa omaduse tõttu, milleks on õhu puhastamine ja elektromagnetkiirguse eest kaitsmine. ÕHU PUHASTAJA Teaduslikult on tõestatud, et Sõnajalg toodab hapniku ja värskendab seega sinu kodu õhku. ..

Loe lisa...

HAVISABA - KAITSE KODU KURJUSE EEST

by .

  Taimed on maagia selle füüsilises kujus, taimedes on võluvägi, mida iga tark spiritualist enda tervise ja heaolu jaoks ära rakendab. Havisaba on võimas väetaim, mida võiks iga korralik spiritualist enda kodus hoida. Pealegi Havisaba on nii vähenõudlik taim, mis tahab vähe vett ja vähene valgus ei ole ka tema jaoks probleemiks. Seda enam on see ka niiöelda algaja taimekasvataja toataimeks. Havisaba on üks minu kümnest lemmikust, mis kodus lausa peab eksisteerima. Kõigepealt ma soovin rääkida seda, et, kui sa soovid enda spirituaalsust suurendada, siis mitte ainult kristallid ei..

Loe lisa...

KÜÜSLAUK - IMERAVIMI KAITSEV VÄGI

by .

  Küüslauk on üks maailma kõige tervislikemast maa-andidest, mis on meile antud, et olla terved. Eestlase jaoks on küüslauk vägagi kättesaadav ja me saame seda ka ise enda kodupeenardes kasvatada. Seetõttu soovitan kõigil ennekõike ikka ise endale küüslauku kasvatada, kuna taimedes, mida ise kasvatame, on mitmeid kordi rohkem tervendavaid energiaid. Seega - kõik küüslauku kasvatama või seda enda menüüsse lisama! Küüslauk on üks põhilisemaid toiduaineid, mis minu nõiaköögis eksisteerib, kuna sellel on anne ravida tuhandeid terviseprobleeme. Seega, kui sa oled küüslaugusööja, s..

Loe lisa...

OREGANO EHK HARILIK PUNE - TERVISEALLIKAS

by .

  Oregano on saanud oma nime kreeklaste käest ja see tähendab "mägede rõõmu". See nimi sobib väga hästi juba seetõttu, et oregano kasvabki metsikult just mägede külgedel. Oregano on enimkasutatud just Vahemere maades. Oreganot kasvatati surnuaedades haudadel, kasutati enamasti kurjuse majast välja saatmiseks ja armastuseteemalistest loitsudes.   Oregano ehk harilik pune on maitsetaim, mille eestlane saab enda aiamaale või rõdule poti sisse kasvama panna. Taimed on osa maagiast ja need on maajumalanna Gaia poolt saadetud kingitused, mida inimesed saavad enda ..

Loe lisa...

KURKUM - SELLE IMEVÄGI JA TERVENDAVAD OMADUSED

by .

  Kurkum on tõeline imeravim otse loodusest, mis on meile antud väga paljude probleemide leevendamiseks ja eemaldamiseks. Mina usun, et loodus on andnud igale probleemile vähemalt ühe vastumürgi, kui mitte rohkem.   Kurkum on tõeline imetegija, see on tervisele niivõrd hea, et ma soovitan seda lisada igasse korrallikku kööki. Minu köögis eksisteerib kurkum juba aastaid. Kurkum on juur, mis meenutab veidi Ingverit ja need taimed on omavahel seotud. Kurkumijuurest valmistatakse pulbrit, mida saame köögis kasutada. Kurkum on pärit Indiast ja seda on seal tervendavatel ee..

Loe lisa...

FLAMINGOLILL - SUHETE PARANDAJA JA ARMASTUSE TAIM

by .

Flamingolill on üks populaarsemaid Feng Shui taimi, millel on väga armastav, romantiline ja suhet edendav energia. Flamingolille on lihtne kasvatada, kuna see taim on vähenõudlik, nii nagu enamus Feng Shui taimedest. Flamingolilledele on omased valged, punased, lillad ja roosakat õied, mis sümboliseerivad armastust. Flamingolille õis moodustab südame sümboli.   KODU LÕUNAPOOLSEM OSA VÕI MAGAMISTUBA Flamingolille kõige õigem koht sinu kodus on kas kodu Lõunapoolsem tuba või magamistuba, et selle armastavad omadused saaksid maksimaalselt välja tulla. Asetades selle taime ühte n..

Loe lisa...

10 PÕHJUST, MIKS KASVATADA NÕIDUSLIKKU PETERSELLI

by .

  Taimede sees on ainulaadne vägi, nii nagu on ka igas kristallis. Petersell on äärmiselt kasulik rituaalitaim ja vitamiiniandja ning saja haiguse vastu võitleja samal ajal. Panen siia kirja mitmeid põhjuseid, miks just ise kasvatada peterselli enda tarbeks. Iga taim mille eest me hoolt kanname, sellele me enda nõiduslikku armastust jagame ja kui sa ka loomupoolest jumaldad taimi ning sulle meeldib taimedega tegeleda, siis seda enam sa oma taimedesse nõiaväge laed. Petersellil on äärmiselt huvitav minevik ja seda on nõiduslikel eesmärkidel teadaolevalt juba Vana-Kreeka ajast kas..

Loe lisa...

6 PÕHJUST, MIKS KASVATADA BASIILIKUT KODUS

by .

  Basiilik on üks enimlevinud maitserohelisi, mis on seotud väga paljude erinevate maagiatega, alates rahamaagiast kuni armastuse maagiateni. Peamine põhjus, miks Basiilikut väga palju kasutatakse, on see, et seda on lihtne kasvatada ja see ei vaja väga suuri kasvutingimusi. Basiilikut on teadaolevalt kasvatatud üle 3000 aasta meditsiinilistel põhjustel ja tuhandeid aastaid rohkem veel maagiate ning rituaalide teostamise jaoks. Basiilik on ka minu retseptides ja söögilaual hinnatud taim, kuna sellel on äärmiselt palju võimsaid omadusi. Kõige parem on aga see, et Basiiliku kodus kasvata..

Loe lisa...

SELLER - NÕIAVÄEGA TERVEKS JA VAIMSELT TUGEVAKS

by .

  Nõiduses käivad küünlad, kristallid ja taimed käsikäes. Igal taimel on oma vägi, mida see annab inimesele, kas siis ära süües kui ka koju tuues või rituaalides kasutades. Seller on läbi aegade minu menüüst läbi käinud just oma tervislike omaduste pärast, ja otseloomulikult ka väga võimsa jõu pärast, mida see taim suudab edasi anda. Kui sa soovid enda intuitsiooni arendada, siis on sinu toitumine ülitähtis - mida rohkem sa sööd rohelist ning looduseande, seda spirituaalsemaks sa muutud. Seller võiks saada väikeseks osaks ka sinu menüüs, kuna see võib olla just see, mis ai..

Loe lisa...

PUNANE PIPAR PUHASTAB NEEDUSLIKKU JÕUDU

by .

Mida aeg edasi, seda rohkem arutatakse minuga teemasid, mis puudutavad needusi ja on soovitud nõuandeid selleks, et seda eemaldada. Siia ma päris ei hakka kirjutama rituaale, mis on konkreetsete needuste maha võtmiseks, kuna iga rituaal, mis on kord inimese peale tehtud, nõuab erilist hoolt, et seda maha saada. Küll aga ma kirjutan täna PUNASEST PIPRAST, kuna seda saab kasutada ükskõik millise needuse, halva karma ja tugeva ära sõnumise puhul kasutada kui halva sõna puhastajat. Punane Pipar on eestlaste jaoks tänasel päeval kättesaadav ja seega on lihtne seda ka maagiates kasutada. Punane P..

Loe lisa...

LILLAD KUUKINGAD KUI SENSITIIVI ABILISED

by .

  Kirjutasin mõnda aega tagasi Valgetest Kuukingadest ja nende armastusega seotud väest, mida saate lugeda SIIT. Seekord räägin teile müstilistest lilladest Kuukingadest, kes väga Valgetele alla ei jää ja omavad hoopis teistlaadi energiat endas, milleks on spirituaalsus. Lillad Kuukingad on spirituaalsed abilised sellepärast, et nendel on oskus oma ümber luua meditatsiooni energiat ja viia inimese hing sügavasse spirituaalsesse maailma, kus nad ise eksisteerivad. Lillad Kuukingad närtsivad ja ei soovi kasvada nende inimeste juures, kes nendega ei suhtle ja kes ei soovi enda intuitii..

Loe lisa...

UNETUS JA NÕIAKAPP

by .

  Unetus, kehv uni, magamata ööd ja magamise ajal liigne mõtete töö on vist tüüpiline probleem pea igal teisel inimesel. Täisväärtuslik uni on kogu sinu hingele vajalik, tervislik ja hea uni aitab ka sinu spirituaalsusel kasvada. Hea uni on vajalik kõigile, aga lausa hädavajalik meestele, kuna nemad on veel eriti tundlikud unetute ööde suhtes. Mehed saavad sellest poole kiiremini tervisehädad ja stressi külge. See, miks keegi magada ei saa, on väga individuaalne, aga magamatusest võib välja kujuneda ka haigus, milleks on unehäire. Jagan enda poolt veidi nippe, kuidas uneprobleemide ..

Loe lisa...

SIDRUN, MIS PUHASTAB JA KAITSEB

by .

  Sidrun on võimas maagiataim ja see on puhas rõõm, et Eesti inimestele on sidrun lihtsasti kättesaadav. Algselt on sidrun pärit Aasiast ja see on ühe imeilusa taime vili. Sidrunipuid saab tuua ka koduseinte vahele, tavaliselt tehakse seda dekoratiivsel eesmärgil, tegelikult toob sidrunipuu majja ka palju head, hoolimata sellest, et see ei pruugi vilja kandma hakata. Sidrunipuu kaitseb kodu või keskkonda, seda nii peresuhete kui tervise osas, seepärast tasubki sidrunipuu oma koju tuua. Sidrun on vili, mis peab alati mu kodus laual olema, kuna see aitab 100..

Loe lisa...

GRANADILL, SELLE ARMASTUS ja TENE GRANADILLI ELIKSIIR

by .

  Granadill ehk inglise keeles "Passion Fruit" on üks armastuse taimi, mida saab enda suhte õnne jaoks tööle panna. Nõiduses kasutatakse kristalle, väetaimede suitsu, erinevaid sümboleid, taimi, küünlaid aga kas sa ka teadsid seda, et nõiduses süüakse teatud taimi või vilju, et anda enda Aurasse maagiat edasi? Kui oled spiritualist, siis tead, et kõik aspektid peavad sinu elus paigas olema, et sa end hästi tunneksid ja sa tead ka seda, et kõik, mida sa sööd, annab sinu tujudele, mõtetele, võimetele ja tervisele edasi väga palju. Seega nõiakunsti võid ellu viia ka köögis ja toite valmis..

Loe lisa...

VALGE KUUKING KUI ARMASTUSE JUMALANNA

by .

  Valge Kuuking on lilleriigi üks jumalannadest, mis kannab endaga kaasas armastuse ja puhtuse energiat, aga see võib olla ka salakaval jääkuninganna. Kuuking on üks populaarsematest Orhidee liikidest, millel võib olla palju võimsaid mõjutusi kodus meie üle, aga kas sa teadsid, et see toitub armastuse energiast ja vajab inimese tähelepanu, et sinu ellu enda maagilist jõudu jagada. Valge Kuuking on sinu kodus nagu kuninganna, kellel on jõudu ja võimu sinu majapidamise üle ning kes annab sulle headust, kui oled selle välja teeninud. Valge Kuuking on viljakust, armastust ja roman..

Loe lisa...

SULGVÕHK JA SELLE KÜLLUSLIK MITMEKÜLGSUS

by .

  Sulgvõhk on üks minu lemmikuid Feng Shui taimi, mida on mul mitmeid kodus ja ka meie Butiigis on neid sama palju. Sulgvõhk kaitseb seda keskkonda, kus tema "kodu"on. Mida lähemal sa seda kodu või kontori ruumi uksele hoiad, seda rohkem see kaitseb seda keskkonda. Mida kaugemale see on välisuksest asetatud, seda rohkem see toob majja õnne ja jõukust. Sulgvõhk ehk Zamioculcas Zamiifolia on Idamaades tuntud jõukuse, külluse, hea õnne ja positiivse energia taim. Sulgvõhul on lehed, mis näevad alati välja väga ilusad, säravad ja elujõulised, hoolimata taime vanusest. Sulgvõhk on hinnat..

Loe lisa...

AALOE - MITMEKÜLGNE RAVITSEJA JA KODU KAITSJA

by .

  Aaloe on taim, mida on kasutatud juba vähemalt üle 5000 aasta erinevate tervise probleemide tervendamisel ja rituaalide valmistamisel. Aaloe on üks kindlaid taimi, mis võiks igas majapidamises olla, kuna seda saab kasutada nii mitmeid erinevaid viise ja peale selle kasvab Aaloe meie kodustes tingimustes väga hästi. Aaloe kodus kasvatamisel tuleb jälgida seda, et selle mullapallil lastakse enne kastmist täiesti läbi kuivada ja alles siis kasta ning see vajab palju päikesevalgust. Aafrikas riputatakse Aaloe lehti kodu välisukse kohale, et majja head õnne, jõukust ja küllust tuua. ..

Loe lisa...

INGVER - MEISTERTERVENDAJA, KODU KAITSJA, AURA PUHASTAJA JA ARMASTUSE EDENDAJA

by .

  Ingver on üks minu lemmikuid, kuna see on meistertervendaja ja ka üks kõige lihtsamini käsitlevatest väetaimedest, mida saab kasutada kodust kurjade hingede, kutsumata külaliste ja halva energia välja ajamiseks. Ingveri kasutamine on imelihtne ja see on eestlasele ka kergesti kättesaadav. Ingveril on palju maagilisi omadusi, luba mul neid sulle tutvustada. Ingver on juur, millel on väga tugev aroom ja seesama essents on Ingveri müstiline vastumürk kurjusele. Ingver on võimas maagiate elluviija ja seda kasutatakse võimendajana väga paljudes erinevates rituaalides Ingver..

Loe lisa...

LOVAGE EHK LEESKPUTK JA SELLE RITUAALID

by .

Lovage on taim, mis on saanud oma nime just sellepärast, et kõigepealt hakkasid nõiad seda taime armastuse rituaalides ja selle eliksiirides ära kasutama ning sealt saigi nime Lovage, mis on inglisekeelsest sõnast love ehk armastus tulnud. Rituaalid, milleks Lovaged kasutatakse - Naiselikkus, ilu, puhastamine, spirituaalne keskendumine, raha ja kire maagias. ARMASTUSE RITUAAL Armastuse rituaali jaoks asetatakse vanni vette Lovage rituaalitaime kuivatatud või värskeid lehti koos Roosi õitega ning samal ajal põletatakse kolme tumepunast küünalt, moodustades nendest kolmnurk vanni k..

Loe lisa...

KANEELI MAAGILINE TOIME

by .

  Maagiates kasutatakse lisaks kristallidele ka taimi nendes olevate essentside nõidusliku toime pärast.  Paljud on minu käest küsinud: "Kas maagiate tegemine on meile kuidagi ohtlik?" Mina ütlen selle peale: "Kui teed seda õigesti, mõeldes heale, ja sa teed seda enda või perekonna huvides, siis see ei ole kindlasti ohtlik".   Ravimtaimed, koos teiste loodusandidega, ja kristallid, olid enne meie ühiskonna suurt teaduslikku ja tehnoloogia arengut ainukesed ravimid, mida kasutati nii füüsilise kui ka vaimse keha tervendajateks.  Pidage meel..

Loe lisa...
  • SWEDBANK
  • SEB
  • PayPal
  • Visa

Uus klient

Loo konto

Konto loomine võimaldab Teil kiiremini tellimusi sooritada, olla kursis oma tellimuse staatusega ja vaadata oma eelmisi tellimusi.

Jätka

Registreeritud kasutaja